Przeskocz do treści

XXIV niedziela zwykła – 12 września 2021

1/ DZISIAJ
odbywa się uroczystość beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę poprzez telewizyjną i internetową transmisję. Przypominamy jednak, że taka forma nie zwalnia od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

Pamiątką dzisiejszego wydarzenia są foldery i obrazki nowych Błogosławionych. Można je nabyć za dobrowolna ofiarę przy wyjściu z kościoła. Małą skazą jest wpisana tam data - jest to pierwotna data beatyfikacji.

Natomiast W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ podczas Mszy św. o g. 13:00 odbędzie się w naszej Parafii poświęcenie obrazów bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – Pasterzy Archidiecezji Warszawskiej. Obrazy te - jak już informowaliśmy - zostaną zawieszone przy ołtarzu obok św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

2/ JUTRO z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o g. 18:00 modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Rozważania tajemnic radosnych przygotuje Wspólnota Rodziny Rodzin.

3/ WE WTOREK przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwy. O g. 11:00 w świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się pogrzeb zmarłego w ubiegłym tygodniu bpa Mariana Dusia. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

4/ W ŚRODĘ wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

5/ W PIĄTEK, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tej wojny i módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

Natomiast w piątek, 24 września rozpoczyna się w naszej Parafii PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA - tzw. kurs przedmałżeński. Spotkania dla narzeczonych odbywać się będą w piątki o godz. 20:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6/ W SOBOTĘ
18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki - Patrona Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy, więc do modlitwy zwłaszcza w ich intencji.

Także w sobotę, 18 września spotkanie rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej Parafii, bez względu na to gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie jest świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt Parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest proboszcz ich zamieszkania. A poza tym będzie nam miło, gdy poznamy dzieci i rodziców nie tylko z naszej szkoły.
Dla zainteresowanych w zakrystii, kancelarii i na stronie parafialnej są do pobrania specjalne deklaracje. Oddać je można jeszcze tylko w tym tygodniu.

Z racji ślubu w sobotę nie będzie parafialnej Mszy sw. o 17:00.

7/ W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism. Do puszki w kruchcie kościoła można składać dzisiaj ofiary na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii, zwłaszcza na ich obiady w szkole i szkolne wyprawki.

8/ We wrześniu i październiku są jeszcze wolne intencje mszalne (zwłaszcza rano).