Przeskocz do treści

1/ Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. To piękne świadectwo naszej
wiary.

2/ Dzisiaj Dzień Dziękczynienia - o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie uroczysta Msza św. dziękczynna. W parafiach, także naszej, prowadzona jest zbiorka do puszek na dalsza budowę tej świątyni.

3/ W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, ostatnie nieszpory nieszpory i poświęcenie wianków. Serdecznie zapraszamy.

4/ W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), a w sobotę Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskiej i procesja. Rozważania tajemnic radosnych przygotuje Legion Maryi.

5/ Pod chórem są do nabycia najnowsze numery gazet i czasopism oraz gazetka parafialna.

6/ Informujemy, że w niedzielę, 21 czerwca po Mszy św. o godz. 13:00 odbędzie się tradycyjny festyn parafialny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości.

    Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Serca Pana Jezusa.

    Zapraszamy na nabożeństwa:

    • w dni powszednie po Mszy o 18:00,
    • w niedziele o 17:15.

    Uwaga:

    • w Boże Ciało tradycyjnie już odmówimy litanię w ramach procesji eucharystycznej, zaś wieczorem nie będzie już nabożeństwa,
    • w oktawie Bożego Ciała (od piątku do czwartku) odprawiane będą nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

    1/ W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJSWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało). Z tej racji po Mszy św. o godz. 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

    Będziemy szli ul. Conrada i dalej za pętlą autobusową ul. Brązowniczą na plac przed kościołem, gdzie będzie zakończenie procesji. Poszczególne ołtarze przygotują: I – KSP Totus Tuus, Akcja Katolicka i Rycerze Kolumba, II – Wspólnoty Neokatechumenalne, III – Wspólnoty Kościoła Domowego, Wspólnota Dorosłych (30Plus), IV – Młodzież i harcerze.

    Przypominamy, że za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny.

    Prosimy tez o udekorowanie na trasie procesji swoich domów i okien.

    Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przychodzą w uroczystych strojach. Próba dzieci sypiących kwiatki we wtorek o godz. 17:00. Spotkanie przy grocie Matki Bożej.

    2/ Kancelaria w piątek będzie nieczynna.

    3/ Pod chórem są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu gazetka parafialna.

    4/ Ks. Abp Adrian Galbas udzielił dyspensy na piątek, 5 czerwca. Można więc spożywać pokarmy mięsne.

    Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej. Po południu spowiedź od 16:30 - zapraszamy zwłaszcza dzieci.

    5/ W sobotę z racji I soboty miesiąca po Mszy sw. o g. 8.oo nabożeństwo wynagradzające.

    6/ Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane, podobnie jak w maju. W dni powszednie po Mszy sw. o godz. 18:00, natomiast w niedzielę o godz. 17:15. W Boże Ciało nabożeństwo będzie podczas procesji.

    7/ W tym tygodniu kończą katechezę grupy parafialne. Bardzo dziękujemy więc Dzieciom, Rodzicom, a Księżom, Siostrze i Paniom Katechetkom. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziemy mieć jeszcze więcej grup.

    8/ Jutro w poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. i spotkanie członków Akcji Katolickiej