Przeskocz do treści

XXIII niedziela zwykła – 5 września 2021

1/ Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci z naszej Parafii. Do udziału w niej zapraszamy zwłaszcza Dzieci, ich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i Opiekunów. Dzieci z klas I przynoszą do poświęcenia plecaki z przyborami szkolnymi.

Natomiast na 18:00 zapraszamy młodzież, która rozpoczęła kolejny rok nauczania i katechizacji.

Dzisiaj po każdej Mszy św. można do puszki w kruchcie kościoła złożyć ofiarę na pomoc dla POSZKODOWANYCH WOJNĄ W Afganistanie, zwłaszcza uchodźcom.

2/ Pierwsze powakacyjne spotkanie Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, czyli jutro o g. 19:00. Spotkanie poprzedzi, jak zwykle Msza św. o g. 18:00.

3/ W ŚRODĘ przypada Uroczystość Narodzenia NMP, tzw. Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze święte. Będziemy w naszej modlitwie prosić w intencji rolników i wszystkich pracujących na roli - o dobre urodzaje oraz by nikomu nie brakowało chleba.

4/ Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej prosimy o odebranie i wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej dla swojego dziecka. Deklaracje można pobrać na stronie parafialnej, w zakrystii, kancelarii oraz od katechetów kl. III w swojej szkole. Deklaracje należy oddać Katechetom lub Ks. Konradowi do 18 września. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Św. w swojej Parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły.

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców odbędzie się w sobotę, 18 września o g. 9:30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Terminy Pierwszej Komunii podane zostaną na stronie parafialnej.

4/ Ministrantów zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie w najbliższą sobotę, 11 września o g. 10:00. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami zapraszamy także w najbliższą sobotę o g. 10:00. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc w dotarciu chłopców na spotkanie.

5/ Natomiast dziewczynki ze szkoły podstawowej zapraszamy do scholi. Próba w każdą niedzielę o 10:00 w sali Matki Bożej.

6/ Braciom z Totus Tuus przypominamy o spotkaniu dzisiaj po Mszy św. o g. 13:00. Panów, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

7/ W kiosku można jak zwykle nabyć nowe numery gazet i czasopism.

8/ Jak wszyscy wiemy w najbliższą niedzielę odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną udział w uroczystościach przewidziany jest dla nielicznej grupy wiernych, ale zachęcamy do włączenia się w modlitwę na pomocą środków przekazu.

9/ Chcemy także poinformować, że za dwa tygodnie w niedzielę, 19 września podczas Mszy św. o g. 13:00 zostanie poświęcony obraz błogosławionego już Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Świętego Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego – Pasterzy naszej Archidiecezji. Obrazy zostaną powieszone przy ołtarzu obok św. Jana Pawła II i błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Już dzisiaj serdecznie na tę Uroczystość zapraszamy.