Przeskocz do treści

Powołania do Służby Bożej

Módlmy się za osoby powołane z naszej wspólnoty parafialnej do szczególnej służby Bogu oraz o nowe powołania.
Modlitwa papieża Pawła VI o powołania kapłańskie i zakonne

 O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego ponawiasz na ołtarzach swoją Ofiarę.

Ty, o Panie, który zawsze żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości, by odpowiadając na Twoje wołanie, przedłużali tu na ziemi Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne i byli solą ziemi i światłością świata.

Rozszerz o Panie Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddanie się służbie Kościoła oraz braciom potrzebującym pomocy i miłości. Amen.

Powołania żeńskie

s. M. Monika Kuczyńska CSC (katarzynka)

S. Monika należy do Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy (tzw. katarzynki), której siostry posługują w naszej parafii.

W 2010 r. ukończyła archidiecezjalne Studium Kształcenia Organistów i ukończyła muzykologię na UKSW. W naszej parafii pełniła funkcję organistki, zajmowała się także scholą dziecięcą oraz układaniem kwiatów.

Obecnie jest organistką i dyrygentką chóru w Świętej Lipce.

s. M. Letycja CSC (katarzynka)
Małgorzata Krusińska w 1994 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny. W zgromadzeniu przyjęła imię Letycja. Obecnie pracuje w Siemkach w domu dla dziewcząt uzależnionych od narkotyków. Jest specjalistą terapii uzależnień.
Wspólnota "Razem łatwiej":
www.wspolnotarazemlatwiej.pl
s. Anna Galewska SM (szarytka)

S. Anna należy do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo. Siostry z tego zgromadzenia nazywane są popularnie szarytkami (z fr. charite  [szarite] - miłosierdzie).

Siostry szarytki:
www.szarytki.pl

s. Katarzyna od Najświętszej Eucharystii OCD
(Katarzyna Kotońska) - karmelitanka bosa

S. Katarzyna należy do Zakonu Karmelitanek Bosych (żeńska gałąź zakonu karmelitów).

Karmelitanki Bose w Polsce:
www.karmel.pl/mniszki

s. Monika od obecności Bożej i Matki Bożej Bolesnej OCD
(Monika Brojewska) - karmelitanka bosa

S. Monika należy do Zakonu Karmelitanek Bosych (jedna z żeńskich gałęzi zakonu karmelitów).

Karmelitanki Bose w Polsce:
www.karmel.pl/mniszki

s. Łucjana Kiełczewska (karmelitanka Dzieciątka Jezus)

S. Łucja należy do zakonu Karmelitanek Dzieciątka Jezus (jedna z żeńskich gałęzi zakonu karmelitów). Cecha specjalną Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus jest dążenie do doskonałej miłości i zjednoczenie tejże miłości z Bogiem, opierając się na drodze Dziecięctwa duchownego, na Dziecięctwie Bożym.

Karmelitanki Dzieciątka Jezus w Polsce:
www.karmelitanki.pl

Powołania męskie

Kapłani:
ks. Michał Bartak

Święcenia w stopniu prezbiteratu otrzymał 29 maja 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej z rąk ks. kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, zaś prymicję w naszej Parafii odprawił następnego dnia [zobacz zdjęcia].

Po święceniach kapłańskich został mianowany wikariuszem Parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Michał wzrastał w naszej Parafii: formował się we Wspólnocie na Drodze Neokatechumenalnej, pełnił posługę przy ołtarzu jako ministrant i lektor, angażował się poprzez śpiew i grę na gitarze w naszej Scholi liturgicznej.

ks. Marek Sawicki SDS (salwatorianin)

Kapłan ze zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Formował się w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie k. Obornik śląskich. Święcenia prezbiteratu przyjął 26 maja 2018 r. z rąk ks. bpa Adama Wodarczyka w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebinii k. Krakowa.

W naszej Parafii wcześniej angażował się m.in. w śpiew scholi młodzieżowej oraz uczestniczył w spotkaniach grupy studenckiej.

Wikariusz: Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy, par. NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej.

ks. Antoni Kieniewicz (semianarium misyjne Redemptoris Mater)

Ks. Antoni ukończył seminarium misyjne Redemptoris Mater w Warszawie na Młocinach. Pod koniec października 2009 r. przyjął święcenia diakonatu, zaś dn. 22 maja 2010 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. abp. Kazimierza Nycza. Jako neoprezbiter był posłany do parafii św. Aleksandra w Warszawie (dekanat świętokrzyski) Od sierpnia 2013 r. posługuje w ramach Drogi Neokatechumenalnej.
Przeczytaj świadectwo zamieszczone w wywiadzie z ks. Antonim.

ks. Kamil Nowacki
Ks. Kamil przyjął święcenia kapłańskie dn. 24 maja 2009 roku -  w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za razem w dzień wspomnienia patronki parafii - Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Jest magistrem teologii z zakresu historii Kościoła. Pierwszą parafią ks. Kamila jest par. pw. Św. Zygmunta w Słomczynie, ... . Od 2013 roku jest wikariuszem w par. Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczenniczki w Leoncinie.
o. Piotr Kieniewicz (marianin)
Kapłan Zgromadzenia Księży Marianów. Obecnie rektor Domu Studiów pw. Świętych Cyryla i Metodego w Lublinie.
o. Jakub Zarzycki (paulin)

O. Jakub do Zakonu Paulinów wstąpił we wrześniu 1993 r. na Jasnej Górze w Częstochowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 czerwca 2000 w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego na Jasnej Górze. Od 2000 roku przebywa w Niemczech, gdzie pełni posługę duszpasterską wśród Niemców. Obecnie jest proboszczem parafii pw. św. Seweryna i św. Gertrudy w Passau oraz przeorem klasztoru paulińskiego Maria Hilf w Passau. (diec. Passau)

ks. Jarosław Stolarczyk
Ks. Jarosław urodzony w 1967 roku w Warszawie. Wyświęcony 28 maja 1992 roku w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie przez kard. Józefa Glempa.  Magister teologii w zakresie historii Kościoła na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w 1992. Wikariusz: par. św. Mikołaja w Grójcu, par. Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, par. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Ursusie, par. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławie. Od sierpnia 2012 roku wikariusz parafii św. Ignacego Loyoli na Placówce.
19 czerwca 2017 roku mianowany przez ks. kard. Kazimierza Nycza proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Żabieńcu w dekanacie piaseczyńskim.
o. Rafał Kwiatkowski (franciszkanin)

O. Rafał Kwiatkowski od lipca 2012 przebywa w klasztorze w Zamościu.

Imieniny obchodzi 24 października.

o. Marek Filipek (misjonarz Miłości Matki Teresy z Kalkuty)

O. Marek obecnie jest posłany na misję w Kenii.

ks. Robert Długosz
Kapłan diecezji warszawsko-praskiej urodzony w 1964 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Obecnie jest wikariuszem w parafii Św. Faustyny w Warszawie (Diecezja Warszawsko-Praska).