Przeskocz do treści

Synod w Parafii


Podziel się swoją opinią - zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Koniec ankiety: niedziela, 5 grudnia br.


Chętnych do osobistej rozmowy zapraszamy na dyżury Grupy Synodalnej w dniach od 22 do 26 listopada oraz od 29 listopada do 3 grudnia br. (od poniedziałku do piątku) w godz. od 17:30-18:30 w sali przy kancelarii parafialnej.


Więcej o ankiecie i synodzie

W tym roku rozpoczął się niezwykły synod. Papież do współpracy zaprosił nie tylko biskupów, ale i wszystkich wiernych. Mamy niepowtarzalną okazję, by nauczyć się żyć we wspólnocie Kościoła w sposób świadomy i odpowiedzialny. Przed nami stoi szansa przyjęcia postawy słuchania siebie nawzajem i otwartości na drugiego człowieka.

Parafia pod wezwaniem M.B. Wspomożycielki Wiernych też chce wnieść swój wkład oraz wykorzystać
ten moment do ulepszenia sposobu, w jaki działa. Synod jest okazją, byśmy jako wierni wyrazili swój głos
i uczyli się wspólnej odpowiedzialności za Kościół. 

Do naszej Parafii należy ok. 20 000 mieszkańców. Aby jak najlepiej wsłuchać się w głos Parafian, grupa synodalna złożona z 10 osób opracowała ankietę, do której wypełnienia zaproszeni są wszyscy. Wyniki ankiety będą dla Grupy Synodalnej punktem wyjścia do dyskusji o potrzebnych w Parafii działaniach i zmianach.

Każdy powyżej 15 roku życia jest zaproszony do podzielenia się swoim doświadczeniem Kościoła.

Ankietę można wypełnić on-line lub pobrać do wydruku na stronie, albo zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wydrukowaną ankietę należy wrzucić do urn znajdujących się na końcu kościoła, w zakrystii lub w kancelarii.


Przejdź do wyboru formy ankiety