Przeskocz do treści

XII niedziela zwykła – 20 czerwca 2021

1/ Jak już informowaliśmy w tym roku Siostry Katarzynki od 33 lat posługujące w naszej parafii obchodzą Jubileusz 450-lecia istnienia. Chcemy więc wyrazić Siostrom nasza wdzięczność nie tylko modlitwą, ale także konkretnym uczynkiem. Dlatego dzisiaj ofiary złożone na tacę będą przeznaczone do Ich dyspozycji. Siostry pracują bowiem nie tylko przy parafiach, ale też prowadzą domy opieki, zajmują się osobami starszymi, młodzieżą z pogranicza, chorymi i trudnymi dziećmi. Prowadzą także misje w kilku krajach na Wschodzie i w Afryce.

Dzisiaj o g. 17:15 zapraszamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Dzisiaj po Mszach św. o g. 10:00, 11:30 i 13:00 harcerki z Drużyny „Strumień” sprzedają własnego wyrobu ciasta. Każda złożona przy tej okazji ofiara będzie przeznaczona na letni obóz.

Natomiast po Mszy św. o g. 18:00 z koncertem poświęconym Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu wystąpi Ekumeniczny Chór Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Zapraszamy.

2/ WE ŚRODĘ Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza o g. 17:00 na wspólną modlitwę.

3/ WE CZWARTEK obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NARODZIN ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. Jest to jednocześnie dzień Imienin śp. Ks. Prałata Jana Huryna – pierwszego proboszcza tutejszej parafii oraz Ks. Prałata Jana Szubki – obecnego Proboszcza. Podczas Mszy św. zwłaszcza o g. 18:00 będziemy się modlić za Solenizantów. Będzie też możliwość złożenia życzeń.

4/ Z dniem dzisiejszym wszyscy Biskupi w Polsce znieśli dyspensę od niedzielnego i świątecznego obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Zostały także mocno poluzowane obostrzenia sanitarne; w tym tygodniu też rozpoczynają się wakacje, dlatego od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w dolnym kościele.

Przypominamy także, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy sw. o g. 13:00. Pozostałe Msze św. zarówno w niedziele jak i w dzień powszedni pozostają bez zmian.

5/ Pragniemy poinformować, że Władza Archidiecezjalna dokonała zmian personalnych w naszej Parafii. Po 8 latach posługi odchodzi Ks. Damian Skiba, który od końca sierpnia będzie posługiwał w parafii św. Zygmunta na Bielanach. Ponieważ Ks. Damian jeszcze kilka tygodni będzie wśród nas, więc oficjalne podziękowanie i pożegnanie będzie miało miejsce w niedzielę, 18 lipca podczas Mszy św. o g. 10:00.

Natomiast do naszej Parafii został skierowany Ks. Sławomir Jastrzębski z par. św. Michała Archanioła na Mokotowie.

6/ Wspólnota Emmanuel zaprasza rodziny z dziećmi na "Wakacje z Panem Bogiem", rodzinne rekolekcje. które odbędą się w dniach 23-29 sierpnia, w schronisku na Śnieżnicy, w Beskidzie Wyspowym. Więcej informacji na stronie Wspólnoty Emmanuel - www.emmanuel.info.pl

7/ W kiosku są nowe numery gazet.

8/ Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy życzymy miłego odpoczynku, szczęśliwych powrotów i wiele wrażeń. Przypominamy jednak o obowiązku niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.