Przeskocz do treści

Proboszcz parafii

Informacje o ks. Proboszczu

ks. prałat dr Jan Szubka

Doktor prawa kanonicznego. Sędzia Sądu Metropolitalnego I i II instancji w Warszawie. Wykładowca prawa kanonicznego i świeckiego w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Dziekan dekanatu bielańskiego.

Ks. Proboszcz imieniny obchodzi 24 czerwca, tj. w uroczystość dnia narodzin Św. Jana Chrzciciela.

Urodzony 15 stycznia 1957 r. w Jaworzynie w parafii Oporów k. Kutna. Wyświęcony na kapłana 6 czerwca 1982 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie przez kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Magister teologii na Akademickim Studium Teologii katolickiej. Studia stacjonarne na Wydziale Prawa KUL. Wikariusz: Siennica, Radzymin. Rezydent: Warszawa – par. św. Maksymiliana Kolbego na Służewcu.

Od 1990 r. wykładowca prawa kanonicznego i wyznaniowego w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela  i Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, gdzie pracuje do dzisiaj. Od 1992 r. proboszcz parafii Babice, a od 1994 r. dziekan dekanatu laseckiego i jednocześnie sekretarz Konferencji Księży Dziekanów. Organizator parafii w Bliznem, restaurator kościoła parafialnego w Babicach i budowniczy domu parafialnego. Od roku 1998 kanonik honorowy, a od 2005 kanonik gremialny Kapituły Wilanowskiej, zaś od 2 kwietnia 2015 dziekan tejże kapituły. Członek Komisji Synodalnej Archidiecezji Warszawskiej II Synodu Plenarnego, członek Komisji Głównej i zastępca przewodniczącego Sekretariatu IV Synodu Archidiecezji Warszawskiej i jego współredaktor. Delegat Biskupa (sędzia) w Trybunale Beatyfikacyjnym Męczenników II wojny światowej.

10 sierpnia 2007 roku mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce, a  8 grudnia  wicedziekanem dekanatu bielańskiego. Od 1 września 2010 r. Sędzia Sądu Metropolitalnego I i II instancji w Warszawie. Od 8 grudnia 2012 posługuje jako dziekan dekanatu bielańskiego.

Członek Stowarzyszenia Kanonistów Polskich, członek Towarzystwa Teologicznego im. Ks. Archutowskiego, członek Komisji IPN Archidiecezji Warszawskiej.

Odznaczony medalem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla rozwoju kultury, medalem „Mater Verbi” przez tygodnik Niedziela, medalem „Missio Reconciliationis” i odznaką Honorową PTTK oraz nagrodą i statuetką „Babinicz” za szczególne zasługi dla wspólnoty samorządowej Gminy Stare Babice.

30 rocznica święceń kapłańskich

Życzenia na uroczystość 30-lecia święceń kapłańskich

Warszawa, 6 czerwca 2012

Ks. Prałat Dr Jan Szubka
Wicedziekan Dekanatu Bielańskiego,
Sędzia Sądu Metropolitalnego,
Profesor Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego
i Wychowawca wielu powołań kapłańskich

30 lat temu odpowiedziałeś Panu Bogu "tak" na Jego słowa: "Pójdź za mną". Wierny swemu powołaniu obchodzisz dzisiaj piękny jubileusz. Razem z Tobą dziękujemy dobremu Bogu za lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań, a wszystko to w służbie Bogu i ludziom.

Na kolejne lata Twojej posługi pragniemy życzyć Ci: Bożej miłości, Matczynej opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, ludzkiej dobroci, żelaznego zdrowia, anielskiej cierpliwości, wytrwałości Hioba, i tego, byś pozostawił po sobie wiele pięknych, niewidocznych śladów w ludzkich sercach, ale i tych widocznych, jak ten, którym jest nasza, piękniejąca świątynia. Niech Twoje wysiłki włożone w jej prawidłowe funkcjonowanie przełożą się na ogrom skarbów zgromadzonych w niebie.

Szczęść Boże!       - wdzięczni parafianie

Swoje gorące życzenia dla ks. Proboszcza, Prałata Jana Szubki z okazji XXX lecia święceń kapłańskich
i imienin przesłali na łamach gazety „Nasz dziennik” także Przyjaciele (kliknij obrazki, aby zobaczyć powiększone):
oraz członkowie Legionu Maryi i Akcji Katolickiej z Chomiczówki

Serdecznie dołączamy się także do tych życzeń.