Przeskocz do treści

XXXII niedziela zwykła – 6 listopada 2022

1/ DZISIAJ
DO SKARBONY W PRZEDSIONKU KOŚCIOŁA można złożyć ofiarę dla biednych dzieci i niezamożnych rodzin. Ofiary na ten cel można tez wpłacać na konto parafialnej CARITAS. Numer na stronie parafialnej.


Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na rzecz parafii, zwłaszcza na konto parafialne. Bóg zapłać.


Także dzisiaj o godz. 13:00 odprawiona będzie Msza św. w intencji matek i rodziców oczekujących i pragnących potomstwa. Zapraszamy.


2/ JUTRO
Akcja katolicka zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji jej członków i całej Wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.


3/ W PIĄTEK
11 listopada przeżywać będziemy kolejną (104) rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej racji o g. 10:00 odprawiona będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, zaś pozostałe Msze św. jak w dzień powszedni (6:30, 8:00, 17:00 i 18:00). Przy obelisku obok kościoła i krzyżu przy ul. Reymonta zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z tej racji w naszej gazetce parafialnej jest wspaniały artykuł na temat udziału duchowieństwa w odzyskaniu nieodległości. Zachęcamy do jej nabywania. W kiosku zaś są kolejne numery prasy katolickiej.


Mimo piątku tego dnia nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. K. Kard. K. Nycz udzielił dyspensy jednocześnie zachęcając do modlitwy w intencjach Ojca św.

4/ W sobotę, 12 listopada br., o godz. 14.45 rozpocznie się uroczystość złożenia w Mauzoleum w Świątyni Opatrzności Bożej doczesnych szczątków trzech Prezydentów RP na uchodźctwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Ks. Kardynał serdecznie zachęca do udziału w tych uroczystościach.

5/ Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia dla rodziców”. Tematem spotkania będzie: ,,Dlaczego moje dziecko mnie nie słucha?", a poprowadzi je psycholog i psychoterapeuta Łukasz Godek. Zapraszamy rodziców zarówno młodszych jak i starszych dzieci. Spotkanie odbędzie się 15 listopada (we wtorek) o godzinie 18:00 w Sali Matki Bożej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej Parafii i na Facebooku.