Przeskocz do treści

Wakacje z Bogiem 2022

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej Parafii wraz z jej duszpasterzem ks. Andrzejem zaprasza na wyjazd wakacyjny do Medjugorie.

WAKACJE Z BOGIEM 2022
w MEDJUGORIE

w terminie od 25 czerwca do 2 lipca

Słowo od Księdza Andrzeja:

Drodzy, a zwracam się do Rodziców i kochanej młodzieży,

w zeszłym roku z powodzeniem zorganizowaliśmy wyjazd w Bieszczady, po którym młodzież aktywnie włączyła się w duszpasterstwo parafialne. Podobało się młodzieży i rodzice również byli zadowoleni z wakacji, poniżej wysyłam link do wideo-foto-relacji.

W swojej kapłańskiej pracy, zwłaszcza z młodzieżą staram się realizować wezwanie Ojca św. Jana Pawła II, aby duszpasterstwo łączyć z turystyką, czy turystykę z duszpasterstwem. Podczas naszych wyjazdów codziennie jest Msza św., niemniej wyjazdu nie należy mylić z rekolekcjami. Bawimy się, poznajemy ciekawe miejsca, piękne krajobrazy, integrujemy się i razem podejmujemy trud integralnego rozwoju: duszy, ducha i ciała.

W tym roku podjąłem się zorganizowania wyjazdu zagranicznego do szczególnego miejsca kultu religijnego. Medjugorje jest prawdopodobnie miejscem świętym (po zakończeniu objawień Kościół określi autentyczność objawień maryjnych), gdzie kontynuowane są, jak ufamy objawienia Matki Bożej z Fatimy. Wyjazd nie jest szablonowy. Został tak zintegrowany, aby był dla wszystkich uczestników, i wierzących i młodzieży poszukującej. Jest to projekt autorski, dostosowany do potrzeb młodzieży. Takiego wyjazdu nie ma w ofertach biur podróży. Wyjazd ponadto zorganizowany jest pod kuratelą Kuratorium Oświaty w W-wie, towarzyszyć nam będą licencjonowani wychowawcy, pielęgniarki, oraz licencjonowany pilot i przewodnicy - a więc ciekawy, tematyczny program i plan wyjazdu. Na cały wyjazd opieka autokarowa i pełen pakiet ubezpieczenia. Na wyjazd mogą jechać osoby zaszczepione (z certyfikatem szczepień) oraz osoby niezaszczepione (z ważnym co najmniej 48 godz. testem antygenowym zrobionym przed wyjazdem w Polsce a następnie w Medjugorje, koszt ok. 20 euro), szczegóły później.

Wyjazd jest już przygotowany, przeszedł etap zebrania uczestników. Miejsc w autokarze będzie 45. Proszę nie zwlekać z decyzją, drugiego autokaru nie będzie. Autokar i hotel o wysokim standardzie. Wyjazd w przeważającej większości dofinansowany stąd tak atrakcyjna cena. Stale monitorowany, i pod względem zagrożenia pandemicznego oraz sytuacji międzynarodowej.

Co jest ważne dla mnie na dziś ze strony rodziców:

  • Odpowiedzialna deklaracja, zgłoszenie wyjazdu dziecka na wakacje parafialne w terminie, powtarzam 25.06 do 02.07.
  • Formy zgłoszenia (zawsze proszę podać, imię i nazwisko osoby zgłaszanej do wyjazdu, telefon i mail kontaktowy do rodzica oraz pesel bądź datę urodzenia dziecka): ZGŁOSZENIA DO POŁOWY KWIETNIA 2022

a) telefonicznie do ks. Andrzej, 607821539
b) mailem:
c) wypełnić formularz TUTAJ
d) w kancelarii czy zakrystii Parafii

Poniżej wysyłam zaproszenie ze wstępnym info - pobierz plik PDF.

Z poważaniem,

ks. Andrzej Kunicki z młodzieżą