Przeskocz do treści

II niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022

List wielkopostny Arcybiskupa Warszawskiego 2022 [TUTAJ]

1/ DZISIAJ po Mszy św. o g. 13.00 zapraszamy na spotkanie Braci z Totus Tuus.

2/ Po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych z cyklu „Do źródła wiary” - Temat: „Widzialne i niewidzialne, czyli sakramenty święte”. Zobacz szczegóły TUTAJ.

3/ Dzisiaj także obchodzimy kolejną rocznicę wyboru papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy więc o Piotrze naszych czasów.

4/ Podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału także w Drodze Krzyżowej, która odprawiana jest w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00, o godz. 16.15 z udziałem dzieci. Wieczorna Droga Krzyżowa będzie przede wszystkim skierowana do małżeństw.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, którzy w ubiegłym tygodniu w tych nabożeństwach uczestniczyli.

5/ Rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych przypominamy o kolejnym spotkaniu w najbliższa sobotę, jak zwykle o g. 9.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Tym razem rodzice przychodzą razem z dziećmi.

6/ Przypominamy też o możliwości odpisu 1% podatku na rzecz naszej parafialnej CARITAS. Odpowiednie ulotki są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Także na stolikach są formularze zgłoszenia do modlitwy w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do tej niezwykłej akcji i modlitwy.

7/ Informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbywać się będą w naszej Parafii za dwa tygodnie, czyli od 27 do 30 marca. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w nich.

8/ W kiosku można nabyć kolejne numery gazet i czasopism.
Natomiast przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetkę parafialną. Po prawie 2-letniej przerwie, spowodowanej covidem, została na nowo wznowiona. Tym razem prowadzić ją będzie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM). Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży.

9/ Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób (pomoc finansowa, udostępnienie mieszkań, różnego rodzaju zbiórki, wolontariat) pomagają Uchodźcom z Ukrainy. To wyraz wielkiej chrześcijańskiej miłości. Siostry z Lasek także bardzo dziękują za ubiegłotygodniową pomoc.

Przy okazji prosimy, aby nie przynosić rzeczy, zwłaszcza odzieży, bez wezwania. Jeśli coś będzie nam potrzeba, będziemy zwracali się o pomoc.
10/ Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się do Księdza Konrada.