Przeskocz do treści

III niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022

1/ DZISIAJ
Podobnie, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W kiosku oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych rodzin naszej Parafii.

W dalszym ciągu zapraszamy do modlitwy w intencji dziecka poczętego i wpisywania się na listę tzw. duchowej adopcji. Bliższe informacje na stoliku przy wyjściu z kościoła. Złożenie przyrzeczeń związanych z duchową adopcją będzie miało miejsce 25 marca, w UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO, czyli w najbliższy PIĄTEK podczas Mszy św. o g. 18.00. Pozostałe Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni (6:30, 8:00, 17:00 i 18:00).

Tego też dnia Papież Franciszek jeszcze raz zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Włączmy się duchowo w to wielkie wydarzenie i modlitwę. W naszej Parafii taki Akt zostanie odmówiony także podczas Mszy św. o g. 18.00.

2/ Rozpoczynamy cykl spotkań dla Seniorów i Ludzi starszych. Najbliższe spotkanie odbędzie się jutro, poniedziałek od g. 15.00 (w sali Matki Bożej). Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później będzie czas na rozmowy o tradycji, zwyczajach, kuchni i potrawach wielkanocnych. Będą też nowe przepisy. Można będzie również miło spędzić czas przy grach planszowych. Serdecznie zapraszamy.

3/ WE ŚRODĘ Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza o g. 16.00 na wspólną modlitwę różańcową.

4/ ZA TYDZIEŃ
w niedzielę, 27 marca rozpoczynają się w naszej Parafii rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W niedziele nauki będą na każdej Mszy św.
W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą o g. 8.00, 10.30, 17.00, 18.00 i 20.00. Mamy nadzieję, że nikogo w tych niezwykłych dniach nie zabraknie. Prosimy zwrócić uwagę, że przedpołudniowa Msza św. będzie pół godziny później niż zwykle, bo o g. 10.30. Prosimy, aby nie przychodzić na tę Mszę św. zbyt wcześnie, bo będą wtedy rekolekcje dla dzieci z naszych szkół.

W czasie rekolekcji kancelaria nie będzie czynna. Prosimy więc wszystkie możliwe sprawy załatwiać w tym tygodniu.

Także w przyszłą niedzielę, 27 marca Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na kiermasz dżemów, miodów i soków rodzimych produkcji. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na młodzieżowe WAKACJE Z BOGIEM. Jednocześnie zapraszamy chętną młodzież na wakacyjny wyjazd, pod patronatem Kuratorium Oświaty do Medjugorje-Chorwacji, w dniach od 26.06 do 02.07. Zgłoszenia w zakrystii i u ks. Andrzeja.
Natomiast o g. 18.00 odbędzie się Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania; obecność wszystkich obowiązkowa.

5/ Są do nabycia gazety i czasopisma oraz gazetka parafialna.

6/ Rodziny z dziećmi zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne, podczas których każda rodzina będzie mogła własnoręcznie wykonać makietę Grobu Pańskiego oraz poznać pomysły na owocne przeżycie Triduum Paschalnego w gronie rodzinnym.
Warsztaty odbędą się w formie on-line w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 16:00, materiały do wykonania grobu przygotowane przez organizatorów będzie można odebrać we czwartek przed warsztatami.
Koszt warsztatów to 50 PLN od rodziny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Wszystkie szczegóły organizacyjne i informacje na temat zapisów znajdują się na stronie parafialnej i na Facebooku (dostęp bez logowania).