Przeskocz do treści

XVIII niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021

1/ W poniedziałek, 2 sierpnia WSPOMNIENIE MB Anielskiej - w kościołach parafialnych można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY, tzw. Porcjunkuli. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej Ojcze nasz i Wyznania wiary Wierzę w Boga.

2/ W środę, 4 sierpnia przypada WSPOMNIENIE św. Jana M. Vianneya, patrona m.in. proboszczów. W naszej modlitwie pamiętajmy zwłaszcza o naszym Księdzu Proboszczu Janie - zapraszamy do modlitwy, Msza św. w Jego intencji w środę o godz. 8:00. Zapraszamy.

3/ W najbliższy czwartek zaś przypada PIERWSZY CZWARTEK - będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia również o godz. 6:30 Msza św. w intencji s. Donaty, naszej zakrystianki, która w tym tygodniu obchodzić będzie swoje imieniny.

4/ W piątek, 6 sierpnia przypada ŚWIĘTO Przemienienia Pańskiego i 14 r. śm. ks. prał. Jana Huryna - Msza św. o spokój jego duszy o godz. 18:00. Pozostałe Msze św. jak w każdy dzień powszedni. Jest to także PIERWSZY PIĄTEK miesiąca. - zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

Również w piątek, 6 sierpnia rozpoczynamy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 18:00 będzie krótka modlitwa. Potrzebne materiały (rozważania i modlitwy na każdy dzień) będą dostępne na stronie www.beatyfikacja33.pl . Od piątku też w naszej Parafii będzie można nabyć specjalną książkę z materiałami rekolekcyjnymi (taka możliwość jest również na wspomnianej wcześniej stronie www).