Przeskocz do treści

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 3 czerwca 2023

1/ Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia. W Świątyni Bożej Opatrzności o godz. 12:00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna. Jest to jednocześnie 35 rocznica sakry biskupiej naszego Arcypasterza, Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Zachęcamy więc do modlitwy w Jego intencji. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2/ Jutro Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i katechezę nt. wystąpienia i ewentualnego powrotu na łono Kościoła. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

3/ We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 grupa Młodzieży z naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Polecamy ich naszej modlitwie. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia będzie po Mszy św. o g. 8:00.

4/ We środę, 7 czerwca będziemy obchodzić 20 rocznicę konsekracji kościoła. Nasze dziękczynienie wyrazimy w modlitwie i procesji w Boże Ciało. Zachęcamy więc do licznego udziału w tym wspaniałym dziękczynieniu i jednocześnie wyznaniu naszej wiary.

Próba sypania kwiatków przed Bożym Ciałem dla dziewczynek we środę o g. 17.oo. Spotkanie przy Grocie Matki Bożej.

5/ We czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało). Z tej racji po Mszy św. o g. 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Będziemy szli ul. Conrada i dalej za pętlą autobusową ul. Brązowniczą na plac przed kościołem, gdzie będzie zakończenie procesji.

Poszczególne ołtarze przygotują:
I – KSP Totus Tuus i Akcja Katolicka
II – Wspólnoty Neokatechumenalne
III – Wspólnoty Kościoła Domowego
IV – Młodzież i harcerze.

Przypominamy, że za pobożny udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny. Prosimy też o udekorowanie na trasie procesji swoich domów i okien. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przychodzą w uroczystych strojach.

6/ Arcybiskup Warszawski Kard. K. Nycz udzielił na piątek po Bożym Ciele dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych.

Kancelaria w piątek będzie nieczynna.

7/ Pod chórem są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu gazetka parafialna.

8/ Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gwadelupa w Meksyku, jak również w miejsca związane z dawną kulturą Ameryki Południowej. Pielgrzymka odbędzie się od 6 do 14 grudnia. Wszelkie informacje (znajdą się) na stronie internetowej i Facebooku parafii oraz (będzie można uzyskać) bezpośrednio u ks. Michała Turkowskiego. W zakrystii zaś można otrzymać program pielgrzymki.

9/ W sobotę 17 czerwca odbędzie się turniej gry w ping-ponga o puchar Księdza Proboszcza. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy także osoby, które chciałyby pełnić rolę sędziów i pomoc w organizacji turnieju.