Przeskocz do treści

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maja 2022

1/ Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania przypominamy o Mszy świętej i spotkaniu dzisiaj o g. 18:00. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

2/ Jutro o g. 18:00 Ks. Michał wraz z kolegami kursowymi odprawi Mszę św. dziękczynną za 17 lat życia kapłańskiego. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.

3/ We wtorek, 31 maja przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia kończymy odprawianie nabożeństw majowych. Wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, serdecznie dziękujemy.
Jest to także patronalne święto Sióstr Katarzynek. Pamiętajmy więc o Siostrach w naszych modlitwach.

4/ Od środy natomiast zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe). Jest to jednoczenie Dzień Dziecka. Nie zapomnijmy więc o tych najmłodszych zwłaszcza w naszych modlitwach.

5/ W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W sobotę po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Kółek Różańcowych. Zapraszamy.

6/ W kiosku można nabyć gazety i czasopisma, a przy wyjściu z kościoła parafialna gazetkę.

7/ Panu Sławkowi i Jego firmie za mycie szyb na klatce schodowej składamy serdeczne podziękowanie.

8/ Wspólnota Emmanuel zaprasza rodziny z dziećmi na „Wakacje z Panem Bogiem” - są to rekolekcje, które odbędą się w dniach 14-20 sierpnia w schronisku na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Więcej informacji na stronie Wspólnoty Emmanuel - www.emmanuel.info.pl

9/ W przyszłą niedzielę obchodzi będziemy XIV DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA, tym razem za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matkę Różę Czacka. Z tej racji na Polach Wilanowskich o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynna. Wcześniej o g. 7:00 z Placu Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami nowych Błogosławionych. Ks. Kard. K. Nycz bardzo serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach.

Natomiast w naszej Parafii obchodzić będziemy m.in. 40 lat życia kapłańskiego i 15 lat posługiwania w naszej parafii Ks. Proboszcza Jana. Z tej racji o g. 13:00 Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynną. Po Mszy św. przewidziany jest festyn parafialny i piknik rodzinny. Zapraszamy zarówno do modlitwy jak i wspólnej zabawy.

10/ Informujemy, ze w tym tygodniu rozpoczynamy prace związane z termoizolacją, czyli dociepleniem oraz malowaniem zewnętrznej elewacji kościoła. Rozpoczęliśmy także budowę nowych toalet z dostępem dla niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi i podziałem na część męską i damską. Mamy nadzieje, że do jesieni prace zostaną ukończone. Za wszelkie ofiary więc na ten cel przeznaczone składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11/ Jak w każdą niedzielę w kiosku parafialnym są do nabycia nowe numery gazet i czasopism katolickich.