1/ DZISIAJ: O godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału w nim. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu uczestniczyli zarówno w nabożeństwie Drogi Krzyżowej jak i Gorzkich Żali.
Po Mszy św. o godz. 18:00 kolejna katecheza „Misterium Wielkiego Tygodnia”.
Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy Wszystkich Parafian i miłych Gości na wspaniały koncert pasyjny pt. „Stabat Mater” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Varsovia Ensemble pod dyrekcją Włodzimierza Promińskiego oraz Solistów :Aleksandry Resztik – sopran, Anety Łukaszewicz – mezzosopran i Michała Sawickiego – Pozytyw.
2/ W TYM TYGODNIU: Próba dzieci sypiących kwiatki (na rezurekcji) we wtorek o godz. 17:00. Spotkanie przy Grocie Matki Bożej.
Kancelaria będzie czynna tylko do środy włącznie.
Będziemy też jeszcze SPOWIADAĆ wg następującego porządku:
- do środy przed i podczas każdej Mszy Świętej rano i wieczorem.
- we wtorek spowiadać będziemy od 8:00 do 9:30 i od 16:00 do 20:30.
- w Wielki Piątek od 15:00 do 18:00.
Przypominamy jednak, że Triduum Paschalne nie jest czasem na spowiedź. Nie będziemy spowiadać w Wielki Czwartek, ani podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz w Święta.
3/ W WIELKI CZWARTEK kończy się Wielki Post i rozpoczyna Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.
We czwartek przed południem o godz. 10:00 w katedrze na Mszy Św. zwana Mszą Krzyżma kapłani gromadzą się wokół swojego Biskupa, odnawiają przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich. Tam też Biskup dokonuje poświęcenia olejów potrzebnych do udzielania Sakramentów Świętych.
W Wielki Czwartek o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza święta dla dzieci i Rodziców. Serdecznie zapraszamy.
Główna Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie w czwartek o godz. 19:00. Podczas liturgii będziemy się modlić w intencji kapłanów, wszystkich grup parafialnych oraz całej Parafii, zwłaszcza o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa dlatego Komunię św. będzie można przyjąć pod dwiema postaciami.
Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja. Naszą modlitwą wyrazimy wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił.
4/ W WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Tego dnia Wiernych od 18. do 60. roku życia obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu zachęcamy również inne osoby (młodsze i starsze), a także w Wielką Sobotę aż do wieczornej Liturgii.
Podobnie jak latach ubiegłych w Wielki Piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Liturgię dzieci z rodzicami.
Główna liturgia Męki Pańskiej sprawowana będzie o g. 19.00.
W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00. będzie sprawowana w naszym kościele Liturgia Godzin. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich pragnących trwać razem na modlitwie serdecznie zapraszamy. Zachęcamy także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Adoracja trwać będzie od godz. 7:00. do 22:00.
5/ LITURGIA WIGILII ZMARTWYCHWSTANIA PANSKIEGO rozpocznie się o godz. 19:00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Msza święta będzie odprawiona w intencji wszystkich, którzy z racji poświęcenia pokarmów składają ofiary. W tym dniu odbywa się także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego na liturgię przynosimy świece. Jest to najważniejsza liturgia w ciągu roku.
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie się w dolnym kościele od godz. 8:00 do 17:00. Tu będzie też można nabyć wodę święconą rozprowadzaną przez naszych ministrantów.
6/ ZA TYDZIEŃ w Wielkanoc Msza święta rezurekcyjna o godz. 6:00 rano (nie będzie zatem wyjątkowo Mszy Św. o godz. 07:00). Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę i święto.
7/ W ubiegłą sobotę woluntariusze z naszego Caritasu roznieśli paczki najbiedniejszym mieszkańcom naszej Parafii. Im więc, jak też Wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Msza święta w ich intencji zostanie odprawiona w Wielki Czwartek o godz. 19:00.
8/ Pod Chórem można nabyć prasę katolicką, a przy wyjściu Młodzież z KSM rozprowadza gazetkę parafialną. Przypominamy, że ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na fundusz młodzieżowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej Parafii.