Przeskocz do treści

XXIV niedziela zwykła – 17 września 2023

1/ Dzisiaj przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tych tragicznych wydarzeń i módlmy się za nasza Ojczyznę i pokój na całym świecie. Nasze modlitwy za wstawiennictwem św. Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Warszawy, wygnanego z Ojczyzny, którego rocznicę śmierci dzisiaj obchodzimy.

2/ W najbliższy piątek rozpoczyna się przygotowanie narzeczonych do małżeństwa (tzw. kurs przedmałżeński). Spotkania odbywać się będą w każdy piątek o godz. 20:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3/ Natomiast w sobotę Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza o godz. 16:00 na wspólną modlitwę.

4/ Także w sobotę na spotkanie zapraszamy Dzieci i Rodziców z klas III-ich przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie rozpocznie się o g. 9:30. Rodzicom przypominamy, że jest to ostateczny termin złożenia deklaracji zgłoszeniowych, a obecność na spotkaniu obowiązkowa.

5/ Natomiast Rodziców Dzieci Rocznicowych zapraszamy na spotkanie za dwa tygodnie, czyli w sobotę 30 września. Także o godz. 9:30.

6/ Małżeństwa, zwłaszcza młodsze, zachęcamy do włączenia się do Wspólnoty Domowego Kościoła. Chcemy od października założyć nowy krąg, dlatego chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Konrada.

7/ Na stoliku pod chórem są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła do nabycia gazetka parafialna.

8/ Wczoraj rozpoczęliśmy nową akcję duszpasterską „Bieganie z Dobrą Nowiną” połączone z rozważaniem i medytacją Pisma świętego. Jest to też okazja do wzajemnego poznania się. Na kolejne spotkanie zapraszamy w najbliższa sobotę o godz. 11:00.

9/ Chcemy zorganizować nowe Kółko Żywego Różańca, tym razem dla samych Mężczyzn. Dlatego Panów, bez względu na wiek, zapraszamy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza. Najlepiej jeszcze w tym tygodniu.

10/ We wrześniu i październiku są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania.

11/ W naszej Parafii uruchamiamy punkt konsultacyjny dotyczący uzależnień. Jeśli ktoś z Was lub Waszych bliskich mierzy się z uzależnieniem, ale nie wie, od czego zacząć i gdzie zgłosić się po pomoc, to zapraszamy do konsultacji, dzięki którym możliwe stanie się zrobienie kroku naprzód. Umawiać można się telefonicznie pod numerem tel. 669 600 235 (p. Monika). Kontakt podany jest również na stronie naszej Parafii.