Przeskocz do treści

XXIII niedziela zwykła – 10 września 2023

1/ DZISIAJ Podczas Mszy św. o godz. 11:30 rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, a o godz. 18:00 dla młodzieży szkół średnich. Serdecznie zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie Braci z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Zapraszamy także Panów, którzy chcieliby wstąpić do tej Wspólnoty.

Także dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu odbywa się Uroczystość Beatyfikacji Rodziny Ulmów zamordowanych podczas II wojny światowej za pomoc Żydom. Jest to akt niezwykły, bowiem po raz pierwszy w historii Kościoła beatyfikowana jest cała rodzina łącznie z nienarodzonym dzieckiem. Jest to też dla nas wspaniały przykład życia rodzinnego i jego świętości.

2/ W ŚRODĘ z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Rozważania tajemnic CHWALEBNYCH przygotują Wspólnoty Neokatechumenalne.

3/ W CZWARTEK przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a W PIĄTEK - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwy.

4/ W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tej wojny i módlmy się w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na całym świecie.

5/ Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o pobraniu, wypełnieniu i oddaniu specjalnych deklaracji.

6/ Młodzież klas ósmych, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania jest proszona, aby na adres mailowy Ks. Bartka zamieszony na stronie parafialnej () wysyłała  swoje imię i nazwisko. Pierwsze spotkanie (informacyjne) odbędzie się w niedzielę, 8 października po Mszy świętej o godz. 18:00.

7/ W naszej Parafii rusza akcja „Bieganie z Dobrą Nowiną” (Biegającą Wspólnota). W każdą sobotę o godz. 11:00 przez cały rok, spotykamy się w strojach biegowych i robimy trasę ok 5/6 km (ok. 40 min biegu). Tempo biegu będzie takie, żeby umożliwić swobodne rozmowy w trakcie. Dbamy o to, aby biegać razem, czyli żeby dostosować tempo do każdej osoby. Nikogo nie zostawiamy w dalekim tyle. Po bieganiu idziemy usiąść przy kawie czy herbacie, poznawać się troszkę, odczytać Ewangelie z dnia i posłuchać się wzajemnie, co Słowo Boże mówi do nas. Start obok Figury Matki Bożej już 16 września! Ks. Bartek serdecznie zaprasza.

8/ Przypominamy, że w przyszłą sobotę - 16 września - organizujemy autokarową pielgrzymkę do Kodnia, Pratulina i Kostomłotów. Jest jeszcze kilka wonnych miejsc. Zapraszamy.

9/ Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery gazet i czasopism. Natomiast do puszki w kruchcie kościoła można składać ofiary na pomoc dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii, zwłaszcza na ich obiady w szkole i szkolne wyprawki.