Przeskocz do treści

XV niedziela zwykła – 11 lipca 2021

1/ WE WTOREK z racji 13 dnia miesiąca i kolejnej rocznicy objawień fatimskich po Mszy św. o g. 18:00 zostanie odprawiona procesja różańcowa ulicami naszego osiedla. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pięknej modlitwie. Rozważania tajemnic chwalebnych przygotują Kółka Różańcowe.

2/ W PIĄTEK natomiast przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Orędowniczki i Patronki czcicieli świętego Szkaplerza.

3/ W NASTĘPNĄ NIEDZIELĘ (18 lipca) podczas Mszy św. o g. 10:00 podziękujemy Księdzu Damianowi za jego 8-letnią posługę w naszej Parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej liturgii.

4/ Informujemy, że tym tygodniu przystępujemy do malowania lamperii w górnym kościele. Rozpoczęliśmy też malowanie dolnego kościoła.

5/ Siostry Katarzynki bardzo dziękują za złożone dwa tygodnie temu ofiary na potrzeby Zgromadzenia. Pieniądze zostały przekazane Matce prowincjalnej. Swoje podziękowanie składa także Ks. Radosław z Syberii.

6/ Zdjęcia z I Komunii św. z 8 maja br. będą do odebrania w najbliższy czwartek od 18:00 do 20:00 w Sali Matki Bożej. Pozostałe w następnych terminach, o czym także poinformujemy.

7/ Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy miłego spędzania czasu, wypoczynku i jeszcze większej wrażliwości na Boga i drugiego człowieka. Przypominamy jednocześnie o właściwym stroju podczas nabożeństw oraz zwiedzania obiektów sakralnych. Dotyczy to także ubioru w naszym kościele.

8/ Kardynał Kazimierz Nycz zwraca się do Wiernych z serdeczna prośbą:

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.”