Przeskocz do treści

XI niedziela zwykła – 18 czerwca 2023

1/ Przypominamy, że podczas Mszy św. o g. 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy zarówno Dzieci, Młodzież jak i Rodziców, Katechetów i Nauczycieli.

2/ Dzisiaj o g. 11.00 na Placu Zamkowym rozpoczyna się Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim.

3/ Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00, a w niedzielę o 17.15. Zapraszamy.

4/ W sobotę, 24 czerwca będziemy obchodzili UROCZYSTOŚĆ Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to jednocześnie Dzień Imienin poprzedniego Proboszcza sp. Ks. Prałata Jana
Huryna i obecnego ks. Prałata Jana Szubki. Imieniny świętuje też p. Jan, dyrygent naszego chóru parafialnego. W intencji Solenizantów o g. 8.00 zostanie odprawiona Msza sw. i będzie okazja do złożenia życzeń.

Tego też dnia od 11.00 do 15.00 odbędzie się na placu przy kościele i za domem parafialnym PIKNIK, na który serdecznie zapraszamy. Przewidzianych jest wiele atrakcji i zabawy. Osoby, które chciałyby upiec ciasto prosimy, by przynieść je do kancelarii.

5/ Miło nam poinformować, że w przyszłym tygodniu rozpoczynamy malowanie górnego kościoła.

6/ W przyszłą niedzielę po Mszy o g. 18.00 z koncertem muzycznym wystąpi zespół wokalno- instrumentalny z Ukrainy. Po koncercie będzie można nabyć ukraińskie obrazy i inne artykuły.

7/ Osoby zgłoszone na pielgrzymkę do Meksyku proszone są o dokonanie zaliczki do końca czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje w zakrystii.

8/ Wczoraj odbył się turniej gry w tenisa stołowego. Uczestniczyło w nim 18 zawodników od 8 do 57 lat. I tak: III miejsce zajął Gabriel Janowski, II – Jacek Rzadkiewicz, a I – Krzysztof Ziętara. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim zawodnikom dziękujemy. Dziękujemy także Ks. Konradowi, sędziom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego turnieju.

9/ Na stolikach są do nabycia nowe numery gazet, a przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetkę parafialną.

10/ Decyzją Księdza Kard. K. Nycza w naszej Parafii nastąpiły zmiany personalne Kapłanów. I tak po 2 latach odchodzi z naszej parafii Ks. Sławomir Jastrzębski, a po 4 latach - Ks. Cezary Graczyk i Ks. Andrzej Kunicki. Ks. Sławomir od 1 lipca będzie proboszczem w Żukowie k/ Błonia [zdjęcia z przekazania dekretów]. Ks. Andrzej będzie posługiwał w parafii św. Grzegorza na Szczęśliwicach, a Ks. Cezary został skierowany do posługi wędrownego katechisty [wszystkie translokaty 2023 w Archidiecezji Warszawskiej].

Pożegnanie Ks. Sławomira odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca podczas Mszy św. o g. 8.30, natomiast pozostali Kapłani kończą posługę w naszej Parafii dopiero pod koniec sierpnia, więc wyznaczymy odpowiednie niedziele w czasie wakacji.

Wszystkim Kapłanom bardzo dziękujemy za ich posługę w naszej Parafii
oraz życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB Wspomożycielki Wiernych
w ich dalszej pracy kapłańskiej.