Przeskocz do treści

XXIII niedziela zwykła – 4 września 2022

1/ Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci z naszej Parafii. Do udziału w niej zapraszamy zwłaszcza Dzieci, ich Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i Opiekunów. Dzieci z klas I przynoszą do poświęcenia plecaki z przyborami szkolnymi.

Natomiast na 18:00 zapraszamy młodzież, która rozpoczęła kolejny rok nauczania i katechizacji.

2/ Pierwsze powakacyjne spotkanie Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, czyli jutro o g. 19:00. Spotkanie poprzedzi, jak zwykle Msza sw. o g. 18:00.

3/ W CZWARTEK przypada Uroczystość Narodzenia NMP, tzw. Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze św.. Będziemy w naszej modlitwie prosić w intencji rolników i wszystkich pracujących na roli, o dobre urodzaje oraz by nikomu nie brakowało chleba.

4/ Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej prosimy o odebranie i wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej dla swojego dziecka. Deklaracje można pobrać na stronie parafialnej, w zakrystii, kancelarii oraz od katechetów kl. III w swojej szkole. Deklaracje należy oddać Katechetom lub Ks. Konradowi do 17 września. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii Św. w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły.

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców odbędzie się w sobotę, 17 września o g. 9:30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Terminy Pierwszej Komunii podane zostały na stronie parafialnej.

5/ Dziewczynki ze szkoły podstawowej zapraszamy do scholi. Próba w każdą niedzielę o 10:30. Do śpiewu zapraszamy także Rodziców i wszystkich, którzy chcą bardziej się zaangażować w liturgię.

6/ Braciom z Totus Tuus przypominamy o spotkaniu w najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 13:00. Panów, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy serdecznie zapraszamy.

7/ Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 18:00. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy, bowiem już za miesiąc przeżywać będziemy Jubileusz 40-lecia naszej parafii oraz wizytacje kanoniczną.

8/ Potrzebujemy do pomocy w pracach ogrodowych 4 mężczyzn. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Księdza Proboszcza.

9/ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży dziękuje za całoroczne wsparcie młodzieżowego funduszu wakacyjnego, który zasila gazetka parafialna. Dzięki zebranym funduszom udało się zorganizować piękną pielgrzymkę młodzieży do Medjugorie, za co w sposób szczególny dziś młodzież dziękuje i w dzisiejszym numerze gazetki publikuje krótkie sprawozdanie z wyjazdu. Prosimy również o dalsze wsparcie, gdyż w przyszłym roku planujemy wyjazd na spotkanie z Ojcem św. do Portugalii w ramach Światowych Dni Młodzieży, o czym między innymi w gazetce parafialnej.

10/ W niedzielę, 18 września o godz. 18:00 KSM zaprasza na uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karla Acutis, patrona młodzieży, które odbędzie się w parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie, po Mszy koncert zespołu Muode Koty i agapa. Zgłoszenia chętnej młodzieży do 10 września u ks. Andrzeja oraz na parafialnym facebooku.

11/ Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Stoczka Klasztornego. Wyjazd w najbliższy wtorek, 6 września o g. 6:00. Zapisy w zakrystii.

12/ Ze względu na ślub w piątek, 16 września Msza św. o g. 17:00 będzie odprawiona w dolnym kościele.

13/ Miło nam poinformować, że wczoraj rozpoczął w naszej Parafii praktykę duszpasterską Dawid Frączak, kleryk III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Witamy go bardzo serdecznie.