Przeskocz do treści

XXII niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022

1/ W TYM TYGODNIU obchodzić będziemy kolejną rocznicę tzw. wydarzeń sierpniowych, a we CZWARTEK - kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich walczących w obronie naszej Ojczyzny. Dla poległych prośmy o nagrodę życia wiecznego oraz aby ich ofiara nie poszła na marne. Prośmy także w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie dzisiaj.

2/ WE CZWARTEK o g. 19:00 w sali św. Jana pierwsze po wakacjach spotkanie chóru parafialnego (skład to 50+ i seniorzy). Wszystkich chętnych, a zwłaszcza Panów serdecznie zapraszamy w imieniu dyrygenta p. Jana.

3/ W PIĄTEK z racji I piątku o g. 17:00 Msza św. i spowiedź. Do spowiedzi zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny.

4/ W SOBOTĘ po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie Kół Żywego Różańca.

5/ Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. o godz. 13:00. Z racji pierwszej niedzieli w intencji matek i Rodzin oczekujących i pragnących potomstwa oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II Patrona Rodzin. Dzisiaj jeszcze Mszy św. o g. 13:00 nie będzie.

6/ Także w przyszłą niedzielę rozpoczęcie roku katechetycznego dla dzieci podczas Mszy św. o g. 11:30; dzieci z klas I przynoszą ze sobą tornistry. Msza św. dla młodzieży o g. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

7/ Od CZWARTKU, 1 września kancelaria będzie czynna zarówno rano jak i po południu.

8/ Organizujemy kolejną pielgrzymkę autokarową. Tym razem do Gietrzwałdu i Stoczka Klasztornego . W Gietrzwałdzie w tym roku minęło 145 lat od objawień. W Stoczku po aresztowaniu przebywał Prymas Tysiąclecia. Wyjazd we wtorek, 6 września o g. 6:00 rano. Powrót tego samego dnia wieczorem. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.


9/ Do środy, 31 sierpnia włącznie - z racji upałów - Msze święte w dni powszednie w dolnym kościele.