Przeskocz do treści

Niedziela Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022

1/ Przypominamy, że dzisiaj podczas Mszy św. o g. 11:30 grupa dzieci z naszej Parafii przeżywać będzie Rocznicę I Komunii św. Zarówno dzieci jak i ich najbliższych polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

Także dzisiaj po raz ostatni odprawiamy Msze św. w dolnym kościele. Pewnie wrócimy do niej po wakacjach.

2/ JUTRO po Mszy św. o g. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo i procesję fatimską. Rozważania tajemnic radosnych przygotują Bracia z Totus Tuus.

3/ We czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało). Z tej racji po Mszy św. o g. 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy (nie będzie Mszy o 13 - zobacz więcej). Będziemy szli ul. Brązowniczą, następnie chodnikiem przy ul. Conrada i dalej za pętlą autobusową ul. Brązowniczą na plac przed kościołem, gdzie będzie zakończenie procesji.

Poszczególne ołtarze przygotują:
I – KSP Totus Tuus i Akcja Katolicka,
II – Wspólnoty Neokatechumenalne,
III – Wspólnoty Kościoła Domowego,
IV – Młodzież i harcerze.

Przypominamy, że za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy więc do licznego udziału w tym wspaniałym wyznaniu naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Prosimy też o udekorowanie na trasie procesji swoich domów i okien. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przychodzą w uroczystych strojach.

4/ Arcybiskup Warszawski Kard. K. Nycz udzielił na piątek po Bożym Ciele dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych.

5/ Próba sypania kwiatków dla dziewczynek we wtorek o g. 18:00. Spotkanie przy Grocie Matki Bożej.

6/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu gazetka parafialna.

7/ Wszystkim, którzy uczestniczyli w ubiegłym tygodniu we Mszy św. dziękczynnej i festynie bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i organizacji tego wydarzenia. Ks. Proboszcz bardzo dziękuje za życzenia i modlitwę. Bóg zapłać.

8/ Organizujemy jubileuszowa pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjazd 10, powrót zaś 17 października br. Zapisy i bliższe szczegóły u Ks. Michała.