Przeskocz do treści

V niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022

1/ DZISIAJ:
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu uczestniczyli w rekolekcjach. Dziękujemy także Dyrekcji szkół i Nauczycielom za opiekę nad dziećmi.

Przed kościołem oraz w kiosku parafialnym można nabyć świece Wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla najuboższych.
Wszystkim ofiarodawcom za okazane praktyczne miłosierdzie bardzo dziękujemy. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w Wigilię Paschalna o g. 19:00.


Młodzież KSM serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom, którzy tak hojnie włączyli się w akcję młodzieżowego kiermaszu, wspierającą fundusz WAKACJI Z BOGIEM WYJAZD DO MEDJUGORJE. Dziękujemy i życzymy smacznego oraz zachęcamy do nowego numeru gazetki.


Dzisiaj po Mszy sw. o g. 13:00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.


Natomiast po wieczornej Mszy św. kolejne otwarte spotkanie synodalne. Tematem będzie Udział wiernych świeckich w liturgii. Zapraszamy do sali Matki Bożej ok. godz. 19:00.

2/ JUTRO
W poniedziałek P.O.A.K. (Parafialny Oddział Akcji Katolickiej) zaprasza na comiesięczne spotkanie, po Mszy św. o godz. 18:00. Podczas spotkania p. Wiesława, członek Akcji Katolickiej, wygłosi odczyt o św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim - Metropolicie Warszawskim, carskim wygnańcu. Świętym Polaków i Ukraińców.

3/ W PIĄTEK:
ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa. Podobnie jak w latach ubiegłych Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego osiedla. Po Mszy sw. o g. 18:00 wyjdziemy z kościoła; deptakiem wzdłuż bloku przy Conrada 8, do ul. Aspekt, deptakiem przy ul. Dąbrowskiej i wzdłuż ul. Conrada do kościoła.

4/ INFORMUJEMY:.
Że wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedziele Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby Parafii.


Informujemy także, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w WILGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO liturgia sprawowana będzie o g. 19:00. Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy.

Organizujemy kolejną zbiórkę żywności dla Dzieci z Ukrainy, które wraz z Opiekunami przybyły do Lasek (Zakład dla Niewidomych) oraz mieszkańców Czernihowa na Ukrainie, gdzie sytuacja żywnościowa jest bardzo trudna. Dlatego od jutra do środy włącznie można do kancelarii przynosić produkty żywnościowe. Potrzebujemy też niewielkie kartony do pakowania.
Przy okazji wszystkich Parafian, którzy przyjęli do swoich domów Uchodźców prosimy o zgłoszenie (osobiście lub telefonicznie) do kancelarii parafialnej.