Przeskocz do treści

XXII niedziela zwykła – 29 sierpnia 2021

1/ W TYM TYGODNIU
Obchodzić będziemy kolejną rocznicę tzw. wydarzeń sierpniowych, a we ŚRODĘ kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich walczących w obronie naszej Ojczyzny. Dla poległych prośmy o nagrodę życia wiecznego oraz aby ich ofiara nie poszła na marne. Prośmy także w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie dzisiaj.

2/ WE CZWARTEK o g. 19:00 w sali św. Jana pierwsze po wakacjach spotkanie chóru parafialnego (50+). Wszystkich chętnych, a zwłaszcza Panów serdecznie zapraszamy.

3/ W PIĄTEK z racji I piątku o g. 17:00 Msza św. i spowiedź. Do spowiedzi zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny.

4/ W SOBOTĘ po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie Kół Żywego Różańca.

5/ W kiosku są do nabycie nowe numery gazet i czasopism. Zachęcamy do ich kupowania i czytania.

6/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ na Mszy św. o 11:30 rozpoczęcie roku katechetycznego dla dzieci ze szkół podstawowowych, a o 18:00 dla młodzieży ze szkół średnich. Pierwszoklasiści przynoszą plecaki.

Również od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. o godz. 13:00 - z racji pierwszej niedzieli miesiąca w intencji matek i rodzin oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, Patrona Rodzin. Dzisiaj jeszcze Mszy św. o g. 13:00 nie będzie.

7/ Od JUTRA kancelaria będzie czynna już zarówno rano jak i po południu.

8/ DZISIAJ I ZA TYDZIEŃ do puszki w kruchcie kościoła można składać ofiary na pomoc dla ofiar wojny w Afganistanie.

9/ Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie rozpoczęli pracę w naszej parafii: ks. mgr Sławomir Jastrzębski i s. mgr Zofia Maciejewska. Ks. Sławomir ma 21 lat kapłaństwa i będzie kolejnym wikariuszem w naszej parafii. S. Zofia będzie katechetką w SP nr 80. Od dzisiaj także praktykę duszpasterską rozpoczyna kleryk Wojciech Szmidt, alumn III roku naszego seminarium. Nowym Członkom naszej Wspólnoty życzymy miłej pracy, życzliwości Wiernych oraz sukcesów duszpasterskich i obiecujemy naszą modlitwę.