Przeskocz do treści

V niedziela wielkanocna – 18.05.2025

1/ DZISIAJ o godz. 10:00, na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się uroczysta inauguracja pontyfikatu Ojca świętego Leona XIV. Zachęcamy do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej w intencji nowo wybranego Ojca świętego.

2/ Wczoraj pierwsza grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Kolejne grupy przystępować będą w najbliższą i następną sobotę. Otaczajmy zarówno dzieci jak i rodziców naszą modlitwą.

Z racji Białego Tygodnia Msze święte o 17:00 w poniedziałki i wtorki w górnym kościele będą sprawowane z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, zaś Msze święte o 18:00 (wraz z nabożeństwem majowym) będą sprawowane wyjątkowo w dolnym kościele. Taka sytuacja będzie miała miejsce przez najbliższe 3 tygodnie w związku z kolejnymi grupami dzieci przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej.

3/ Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie pań i panów radnych z Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

4/ W sobotę, 24 maja będziemy w naszej Parafii obchodzić Uroczystość odpustową ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Z tej racji na godz. 12:00 zapraszamy chorych, starszych, samotnych i opuszczonych. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i dalsze modlitwy za chorych. Z racji Roku Jubileuszowego dla wszystkich przygotowujemy niespodziankę. Pomóżmy wszystkim chorym dotrzeć do świątyni.

Natomiast główną Mszę św. odpustową o godz. 18:00 odprawi ks. Konrad Jasiński, były wikariusz naszej Parafii. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszamy.

5/ W sobotę, 7 czerwca na stadionie Legii odbędą się rekolekcje przed Zesłaniem Ducha Świętego. Fundacja SMS z NIEBA serdecznie zaprasza. Początek o godz. 17:00. Bliższe informacje na stronie https://jezusnastadionielegii.pl/

6/ W niedzielę, 1 czerwca będziemy obchodzić kolejny Dzień Dziękczynienia. Ks. abp Adrian Galbas zaprasza na uroczystą Mszę świętą do świątyni Opatrzności Bożej. Dla chętnych mamy kilka kart wstępu. Prosimy o ich odbiór koniecznie w tym tygodniu.

7/ Do nabycia są nowe numery gazet i czasopism oraz gazetka parafialna.

8/ W sobotę, 14 czerwca organizujemy Jubileuszowy Dzień Kobiet. Już dzisiaj wszystkie Panie serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie, ale już dzisiaj prosimy, by zarezerwować sobie termin.