Przeskocz do treści

XXI niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023

1/ W TYM TYGODNIU
Obchodzić będziemy kolejną rocznicę tzw. wydarzeń sierpniowych, a w PIĄTEK kolejną – rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich walczących w obronie naszej Ojczyzny. Dla poległych prośmy o nagrodę życia wiecznego oraz aby ich ofiara nie poszła na marne. Prośmy także w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie dzisiaj.

2/ W PIĄTEK z racji I piątku o g. 17:00 Msza św. i spowiedź. Do spowiedzi zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny.

3/ W CZWARTEK o g. 19:00 w sali św. Jana pierwsze po wakacjach spotkanie chóru parafialnego. Wszystkich chętnych - a zwłaszcza Panów - serdecznie zapraszamy.

4/ W SOBOTĘ po Mszy św. o g. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i spotkanie Kół Żywego Różańca.

5/ Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. o godz. 13.00. Z racji pierwszej niedzieli w intencji matek i Rodzin oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II Patrona Rodzin. Dzisiaj jeszcze Mszy św. o g. 13:00 nie będzie.

6/ Dzisiaj i za tydzień do puszki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na pomoc dla najbiedniejszych dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny.

7/ W przyszłą niedzielę od 10:00 do 15:00 odbędzie się w naszej Parafii akcja honorowego oddawanie krwi. Osoby zdrowe, dorosłe z dokumentem tożsamości i po śniadaniu serdecznie zapraszamy.

8/ Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie rozpoczął posługę duszpasterską w naszej Parafii Ks. Michał Wojutyński. Ks. Michał ma 37 lat życia i 2 rok kapłaństwa. Ukończył Seminarium Redemptoris Mater, a przez ostatni rok posługiwał w parafii św. Jana Pawła II na Bemowie i będzie kolejnym wikariuszem w naszej Parafii. Życzymy Mu więc miłej pracy, życzliwości Wiernych oraz sukcesów duszpasterskich i obiecujemy nasza modlitwę.