Przeskocz do treści

XVI niedziela zwykła – 23 lipca 2023

1/ Przypominamy, że - zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka - obchodzimy dzisiaj III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Są oni wartością i darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych – Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i bądźmy wdzięczni za wszystko, co czynią dla naszego dobra.

2/ Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza dzisiaj o godz. 17:00 na wspólna modlitwę.

3/ We wtorek obchodzić będziemy ŚWIĘTO św. Jakuba Apostoła oraz WSPOMNIENIE św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Będziemy się modlić m.in. o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 będzie miało miejsce poświęcenie wszelkich pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

4/ Wspólnota Radia Maryja organizuje kolejną pielgrzymkę, tym razem do Torunia dn. 5 sierpnia br. Bliższe informacje na drzwiach kościoła.

5/ Trwają też zapisy na piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna (WAPM) rusza w sobotę, 5 sierpnia, zaś paulińska - w niedzielę, 6 sierpnia; obie pielgrzymki docierają przed tron Matki Bożej w poniedziałek, 14 sierpnia.

Miło nam poinformować, że przewodnikiem Grupy Seledynowej WAPM będzie w tym roku Ks. Konrad. Serdecznie zatem zapraszamy do udziału w tej właśnie grupie. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz - dla pragnących dołączyć do Grupy Seledynowej - także on-line tutaj.