Przeskocz do treści

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023

1/ Dzisiaj podczas Mszy Św. o g. 11.3o obchodzić będziemy Rocznicę I Komunii św. Wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystępowały do I Komunii serdecznie zapraszamy.

2/ Także dzisiaj na Mszę św. o g. 18.oo zapraszamy zwłaszcza młodzież. Będziemy się modlić przy relikwiach bł. Carlosa Acutisa, jednego z najmłodszych Błogosławionych. Po Mszy św. zaś na placu przed kościołem odbędzie się dla młodzieży koncert ewangelizacyjny. Poza świadectwami i muzyką będzie wiele atrakcji (m.in. wata cukrowa, kukurydza, grochówka, ciasto… ).

3/ Po Mszy sw. o g. 18.oo kolejna katecheza dla dorosłych. Temat „Gdzie prowadzi nas życie” . Zapraszamy.

4/ Jutro Drugi Dzień Zesłania Ducha sw. – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiana jak w każdy dzień powszedni. Zachęcamy jednak do udziału w nich. Podczas Mszy św. o g. 18.oo będziemy się modlić zwłaszcza za Braci z KSP Totus Tuus, którzy obchodzić będą swoje Święto Patronalne.

5/ W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy się modlić za powołanych do służby Bogu , a także o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy więc do udziału we Mszy św. i wspólnej modlitwie.

Od czwartku tez rozpoczynamy odprawianie nabożeństw do Serca Jezusowego.

Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy w maju przychodzili na nabożeństwa majowe.

W piątek dla dzieci i młodzieży spowiedź od g. 16.3o.

W sobotę po Mszy o g. 8.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające.

6/ Informujemy, że na stronie parafialnej dzisiaj zostaną podane terminy I Komunii Świętej w przyszłym roku.

7/ W przyszłą niedzielę przypada kolejne Święto Dziękczynienia. O g. 12.oo w świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Ks. Kardynał K. Nycz do udziału w niej i modlitwy serdecznie zaprasza wszystkich Wiernych. Jest to jednocześnie 35 rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. W każdej parafii, także naszej po Mszy sw. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8/ Na stoliku przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowe numery gazet i czasopism; można też nabyć gazetkę parafialną.