Przeskocz do treści

Niedziela Bożego Miłosierdzia – 16 kwietnia 2023

1/ Dzisiaj z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Taka modlitwa będzie odmówiona w kościele o godz. 15:00. Zapraszamy też o tej godzinie do modlitwy przy Krzyżach przy ul. Kwitnącej i Reymonta.

Polecajmy zwłaszcza intencje o pokój na Ukrainie. Dzisiaj bowiem nasi Siostry i Bracia z Kościoła Prawosławnego i Grekokatolickiego przezywają swoja Wielkanoc. Składamy Im najlepsze życzenia pokoju i radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa (Mimo tej trudnej sytuacji w jakiej się znajdują).

2/ Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 zostaną poświęcone tablice 8 błogosławieństw umieszczone na frontonie (elewacji) schodów oraz kapliczki z tzw. Drogą Światła.

Pierwsze nabożeństwo będzie odprawione również dzisiaj o godz. 20:00. Droga Światła jest rozważaniem Spotkań Zmartwychwstałego Pana Jezusa z Jego świadkami (np. Marią Magdaleną, Piotrem, Tomaszem, Uczniami itd.) Bardzo serdecznie więc do udziału w nim zapraszamy.

3/ Zapraszamy za kolejne spotkanie z cyklu ,,Akademia dla rodziców". Tym razem porozmawiamy o tym „Jak pokochać zbuntowanego nastolatka?” Naszym ekspertem będzie Pan Maciej Tryburcy, tata sześciorga dzieci, który od 10 lat rozwija organizację skautingu katolickiego „Wędrownicy".

Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek - 18 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Matki Bożej.

4/ W ramach warszawskiego laboratorium wiary w najbliższą sobotę 22 kwietnia na godz. 11:.00 młodzież KSM zaprasza na spektakl do Teatru Roma o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Z racji 130 rocznicy Jego urodzin chcemy lepiej poznać postać wielkiego, polskiego duchownego, otwartego na nowe formy i środki ewangelizacji, który widział potrzebę docierania do młodych z Ewangelią. Spotkanie w sobotę o 9.45 przy Figurze Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu parafii. Młodsi mogą być z opiekunem. Zapisy dziś w zakrystii.

5/ W przyszłą niedzielę - 23 kwietnia spotkanie kandydatów do bierzmowania; rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

6/ W dniu dzisiejszym odbywa się przy naszej Parafii kiermasz. Ale o tym młodzież coś powie. My ze swej strony serdecznie zachęcamy do zakupów.

7/ Na stoliku przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowe numery gazet, natomiast młodzież rozprowadza gazetkę parafialną.

8/ W piątek, 21 kwietnia w naszej Parafii odbędzie się Uwielbienie z bł. Karoliną Kózkówną organizowane przez Ruch Czystych Serc - szczegóły we wpisie na Facebooku.