Przeskocz do treści

V niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023

1/ DZISIAJ:
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które w ostatnim tygodniu uczestniczyły w rekolekcjach. Dziękujemy także Dyrekcji szkół, Wychowawcom, Kapłanom, Katechetom i Nauczycielom za opiekę nad dziećmi.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus. Wprowadzeniem będzie katecheza nt. Kolegium Kardynałów i Kolegium Biskupów. Zapraszamy także inne osoby, zwłaszcza mężczyzn.

Natomiast po wieczornej Mszy św. w sali Matki Bożej kolejna katecheza nt. spowiedzi. Temat dzisiejszego spotkania: „Warunki Sakramentu pokuty”. Zapraszamy.

Także dzisiaj w pomieszczeniach przy kancelarii odbywa się Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Chętnych serdecznie zapraszamy.

2/ W PIĄTEK:
ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa. Podobnie jak w latach ubiegłych Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego osiedla. Po Mszy św. o godz. 18:00 wyjdziemy z kościoła deptakiem wzdłuż bloku przy Conrada 8 do ul. Aspekt i wzdłuż ul. Conrada do kościoła. Bardzo zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie, a jednocześnie świadectwo naszej wiary. Dzisiaj jest ono bardzo potrzebne.

3/ INFORMUJEMY:
że wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedziele Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby Parafii.

Informujemy także, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w WILGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO liturgia sprawowana będzie o godz. 19:00. Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj jest ostatni dzień funkcjonowania naszego kiosku parafialnego. Pani Marii bardzo dziękujemy za długoletnią pracę i troskę o potrzebne zakupy. Paramenty do chrztu będzie można nabywać w kancelarii, a gazety pod chórem w każdą niedzielę.

W ubiegła niedzielę został rozegrany turniej szachowy o Puchar Księdza Proboszcza. Miło nam poinformować, że w turnieju uczestniczyło 32 zawodników, którym bardzo dziękujemy za udział. I tak: IV miejsce zajął – P. Wiktor Zygmunt (lat 81), III – Maksymilian Krupiński (lat 16), II – Jakub Brzeziński (lat 20), a I - Tymoteusz Górka (lat 9).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Organizatorom dziękujemy za podjęty trud.