Przeskocz do treści

XXIX niedziela zwykła – 16 października 2022

1/ DZISIAJ:

  • kolejny DZIEŃ PAPIESKI i okazja, aby wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do puszkek po każdej Mszy św. można składać ofiary dla biednej, ale zdolnej młodzieży,
  • po Mszy św. o g. 13:00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.

2/ W tym tygodniu:

  • we wtorek - ŚWIĘTO św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i całej służby zdrowia.
    Za naszych medyków i wszystkich troszczących się o zdrowie (na terenie naszej Parafii znajduje się tzw. hotel pielęgniarek i położnych - przyp. red.) będziemy się modlić podczas Mszy świętych i nabożeństwa różańcowego. Serdecznie zapraszamy.
  • w środę - WSPOMNIENIE błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i 38 rocznica jego męczeńskiej śmierci
  • w sobotę - WSPOMNIENIE św. Jana Pawła II, papieża.

3/ Przy naszej parafii rusza „Akademia dla rodziców”. Jest to cykl bezpłatnych spotkań z ekspertami w dziedzinie wychowania dotyczących najbardziej istotnych wyzwań stojących przed rodzicami. Zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych na pierwsze spotkanie pod tytułem: „Czy smartphone rzeczywiście jest taki groźny?”. Naszym Gościem będzie medioznawca, prof. Monika Marta Przybysz. Spotkanie odbędzie się 25 października (we wtorek) o godzinie 18:00 w Sali Matki Bożej. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej Parafii i na Facebooku.

4/ INFORMUJEMY, ŻE w dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki. Kartki z imionami i nazwiskami za zmarłych można składach w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że nasza modlitwa za zmarłych jest znakiem miłości, pamięci i pomocą dla zmarłych w drodze do pełnego spotkania z Jezusem.

5/ W kiosku parafialnym można nabyć nowe numery gazet i czasopism, a przy wyjściu z kościoła gazetkę parafialną.

6/ W naszej Parafii w tym tygodniu rozpoczynają się KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE - zapraszamy w poniedziałki i czwartki na godz. 19:30 do dolnego kościoła. Zapraszamy na koniec Mszy św. do wysłuchania zaproszenia osoby z Drogi Neokatechumenalnej.