Przeskocz do treści

IV niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021

1/ DZISIAJ
Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kiosku parafialnym można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny, natomiast ministranci rozprowadzają sianko.

2/ W CZWARTEK
Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólna modlitwę o g. 16:00.

3/ INFORMUJEMY,
ze kończy się czas przedświątecznej spowiedzi. Spowiadać będziemy do wigilii przed i podczas każdej Mszy św. oraz we wtorek od g. 8:00 do 10:00 oraz od 16:00 do 20:00. Zapraszamy.

4/ W PIĄTEK
Wigilia. Tradycyjnie w Polsce obowiązuje post zarówno ilościowy, czyli jeden posiłek do syta, jak i jakościowy; nie spożywa się wiec pokarmów mięsnych. Zachęcamy tego dnia przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma św., zwłaszcza fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinnego śpiewania kolęd.

Kancelaria w wigilię, 24 grudnia nie będzie czynna.

W piątek (wigilia) nie będzie Mszy św. wieczornej, natomiast serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która będzie odprawiana tradycyjnie o północy w górnym kościele oraz - z racji ograniczeń sanitarnych - także o g. 22:00, też w górnym kościele. Mamy nadzieje, że miejsca dla wszystkich wystarczy.

W I i II Dzień Świąt oraz najbliższa niedzielę Msze św. odprawiane będą wg porządku świątecznego (niedzielnego). Zapraszamy do licznego udziału w nich. W drugi dzień Świąt w tym roku przypada Niedziela Świętej Rodziny. Małżonków zapraszamy razem na Msze święte - będzie okazja do odnowienia małżeńskich przyrzeczeń.

Dziękujemy wszystkim: dzieciom, młodzieży jak i starszym za udział w Roratach i wspólna modlitwę przygotowująca do Bożego Narodzenia.

Grupie Charytatywnej zaś oraz bardzo licznym sponsorom i ofiarodawcom składamy podziękowanie za zorganizowana pomoc dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Przy okazji chcemy powiedzieć, że nasza Parafia prowadzi bardzo skuteczną i aktywną pomoc charytatywną typu: obiady w szkołach, świąteczne paczki, pomoc codzienną (nie liczymy składek na misje i misjonarzy). Msza święta dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców, darczyńców i sponsorów będzie odprawiona podczas Pasterki o północy. Kto by jeszcze chciał to dzieło wspomóc w kruchcie kościoła jest skarbonka, gdzie można złożyć swoja ofiarę.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

Zaraz po Świętach rozpoczynamy tzw. kolędę. Ze względu na pandemię i liczne ograniczenia - podobnie jak rok temu - zapraszać będziemy mieszkańców poszczególnych domów i bloków do kościoła na Msze św. o g. 18:00 odprawianą w Ich intencji, błogosławieństwo rodzin, wspólną modlitwę i rozmowę. W przyszłym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

  • ul. Kochanowskiego (cała) oraz Reymonta 8, 10 i 10 a – wtorek, 28 grudnia
  • ul. Dąbrowskiej (nr 1 -10) - środa, 29 grudnia
  • ul. Dąbrowskiej (nr 11- 23) – czwartek, 30 grudnia.

Prosimy o powiadomienie i zaproszenie sąsiadów i znajomych. Decyzję, co do ewentualnie jeszcze innych sposobów kolędy podejmiemy po Nowym Roku.


22 i 23 GRUDNIA ( środa , czwartek) W GODZ 17 – 19 W HOSPICJUM na Bielanach/ DOLNY KOŚCIÓŁ ŚW. ZYGMUNTA/ Pl. Konfederacji 55 odbędzie KIERMASZ CIAST ŚWIĄTECZNYCH UPIECZONYCH PRZEZ MŁODZIEŻ Z BIELAŃSKICH SZKÓŁ. DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY WESPRZE HOSPICJUM. Gorąco namawiamy do zakupu pysznych ciast, pieczonych wielkim sercem specjalnie dla Państwa.