Przeskocz do treści

XXIX niedziela zwykła – 17 października 2021

1/ DZISIAJ
od g. 15:00 będzie odmawiany (4 części) różaniec w intencji Ojczyzny. Chętnych serdecznie zapraszamy. Natomiast o 17:15, jak w każdą niedziele nabożeństwo różańcowe.

Także dzisiaj na Mszę św. o g. 18:00 i spotkanie organizacyjne zapraszamy Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.

2/ JUTRO
Przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem lekarzy i całej służby zdrowia. Za naszych medyków i wszystkich troszczących się o zdrowie będziemy się modlić podczas Mszy św. i nabożeństwa różańcowego. Serdecznie zapraszamy.

3/ INFORMUJEMY, ŻE:
W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki. Kartki z imionami i nazwiskami za Zmarłych można składach w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że nasza modlitwa za zmarłych jest znakiem miłości, pamięci i pomocą Im w drodze do pełnego spotkania z Jezusem. Jest także świadomością naszego spotkania z tymi, którzy odeszli.

W kiosku parafialnym (tj. tymczasowo w kruchcie w głównym wejściu) można nabyć nowe numery gazet i czasopism. Informujemy, że od przyszłego tygodnia kiosk będzie miał nową lokalizację.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka dotyczący Synodu w naszej Parafii powstała już grupa synodalna, która przygotowuje odpowiednie materiały i opracowuje plan działania na terenie parafii. Prosimy więc o modlitwę i cierpliwość.


Wspólnota Dorosłych 30+ zaprasza na wyjazd do Wisły. Termin 23-29 stycznia 2022 (niedziela wieczór – sobota rano). Wyjazd jest adresowany głównie do osób dorosłych i będzie miał charakter rekolekcyjno-wypoczynkowy. Temat: Spotkać Boga w sakramentach. Przewidziany jest również każdego dnia czas na spacery górskie, jazdę na nartach lub sankach. W programie także kulig i wieczór kultury góralskiej. Dojazd i powrót we własnym zakresie, ale można się zorganizować w grupy kilkuosobowe z osobami dysponującymi wolnymi miejscami w samochodzie. Koszt udziału ok 1000 zł. Obejmuje on pełne wyżywienie i noclegi, a także materiały formacyjne do rekolekcji. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Agnieszki (tel: 536 701 801).
Zapisy do 25 października. Ilość miejsc jest ograniczona.

W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, a w piątek - św. Jana Pawła II.

Prosimy o zgłaszanie osób, bądź rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, do ,,Szlachetnej paczki".
Kwestionariusz zgłoszeniowy można pobrać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.