Przeskocz do treści

XXV niedziela zwykła – 19 września 2021

1/ PRZYPOMINAMY, że dzisiaj podczas Mszy św. o g. 13:00 Ks. Biskup Piotr Jarecki dokona poświęcenia obrazów św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obrazy te zostaną powieszone w prezbiterium obok św. Jana Pawła II i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej racji ofiary złożone na tacę - zarówno dzisiaj jak i w następną niedzielę - będą przeznaczone na pokrycie kosztów ich malowania.


2/ Także w kaplicy Matki Bożej można obejrzeć wystawę z największych wydarzeń z życia błogosławionego Prymasa Tysiąclecia.


3/ Od dzisiaj Msza św. o g. 11:30 będzie odprawiana zarówno w górnym jak i w dolnym kościele. Na dół zapraszamy rodziców z małymi dziećmi (do I kl. szkoły podstawowej)


4/ Młodziez przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne do dolnego kościoła na g. 16:00. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.


5/ Dzisiaj także odbywa się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Początek o g. 11:00 na Placu Zamkowym. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim. To świadectwo naszej wiary.


6/ W najbliższy czwartek Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza o g. 17:00 na wspólną modlitwę.


7/ Małżeństwa (zwłaszcza młodsze) zachęcamy do włączenia się do Wspólnoty Domowego Kościoła. Chcemy od października założyć nowy krąg, dlatego chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Konrada lub ks. Tomasza.


8/ W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.


9/ W najbliższy piątek rozpoczyna się przygotowanie narzeczonych do małżeństwa (tzw. kurs przedmałżeński). Spotkania odbywać się będą w każdy piątek o g. 20:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.


10/ Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Serca” w przyszłą niedzielę, 26 września od 10:00 do 15:00 organizuje przy naszej Parafii akcję honorowego oddawania krwi. Chętnych serdecznie zapraszamy.