Przeskocz do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30 maja 2021

1/ JUTRO
Obchodzić będziemy w Kościele święto Nawiedzenia NMP i jednocześnie kończymy odprawiane nabożeństw majowych. Wszystkim, którzy w nich uczestniczyli serdecznie dziękujemy.

2/ WE WTOREK
Natomiast rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy. Jest to jednocześnie DZIEŃ DZIECKA. Pamiętajmy więc o naszych najmłodszych, zwłaszcza w naszych modlitwach.

3/ W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (tzw. Boże Ciało). Po Mszy św. o g 11:30 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Ołtarze przygotują kolejno:

  • Totus Tuus i Akcja Katolicka
  • Grupy Neokatechumenalne
  • Kościół Domowy i Wspólnota 30+
  • Młodzież i Harcerze

Procesja przejdzie przy Krzyżu misyjnym, chodnikiem przy ul. Conrada, do ul. Brązowniczej (przed pętlą autobusową), i dalej ul. Brązowniczą do kościoła. Okolicznościowe kazanie będzie w kościele podczas Mszy św. Zakończenie procesji na placu przed kościołem, dlatego prosimy, aby w bramie wejściowej nie parkować samochodów.
Prosimy o udekorowanie bloków i okien na trasie procesji. Zachęcamy także do licznego udziału zarówno we Mszach św. jak i procesji. To nasze świadectwo i wyznanie wiary. Za uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskaćpod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe przychodzą w swoich uroczystych strojach.

Ze względu na przepisy sanitarne prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (zachowanie odległości oraz maseczki).

Podczas Mszy św. o g. 11:30 będzie nagłośniony cały plac i przygotowane miejsca siedzące na zewnątrz.

Od czwartku Msze św. w niedziele Msze św. w dolnym kościele będą odprawiana tylko o g. 10:00 i 11:30.

W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism.

4/ Wspólnota Emmanuel zaprasza rodziny z dziećmi na "Wakacje z Panem Bogiem", rodzinne rekolekcje. które odbędą się w dniach 23-29 sierpnia w schronisku na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.
Więcej informacji na stronie Wspólnoty Emmanuel - www.emmanuel.info.pl