Przeskocz do treści

Informacje ze spotkania 27 lutego

W Wielkim Poście rozważamy, co Pan Jezus wycierpiał dla naszego zbawienia, to nas zbliża do Jezusa. Mamy więc okazję poznać, jak Pan Jezus bardzo nas kochał, ile za nas cierpiał, poznać Go i pokochać. Jeśli kogoś poznaliśmy, kochamy to za nim tęsknimy i staramy się być z Bogiem; niestety przez grzech oddalamy się od Niego, dlatego teraz nawracamy się; chcemy prawdziwej radości, szczęścia, bez Boga jesteśmy tylko smutni, żyjąc w grzechu.

Podejmujemy czas pokuty przez uczestnictwo w nabożeństwach:

UWAGA! 2x Drogi Krzyżowe i 1x Gorzkie Żale, udział w rekolekcjach wielkopostnych szkolnych (jeśli będą) - OBOWIĄZKOWO Z WPISEM DO INDEKSU.

W okresie Wielkiego Postu aż do połowy kwietnia młodzież będzie uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach, indeksy zostawiamy przed nabożeństwem (!) w zakrystii i odbieramy po nabożeństwie. Podobnie jak z Mszą. Proszę, aby rodzice nie przychodzili za Was po indeksy.

Droga Krzyżowa:
w piątki o 16:15 - (4, 11, 18, 25 marca oraz 1, 8 kwietnia) albo po Mszy około 18:30.

Gorzkie Żale:
w niedziele o 17:00 - (6, 13, 20, 27 marca oraz 3, 10 kwietnia)

Następne spotkanie ogólne mamy w niedzielę, 27 marca i przygotowanie bliższe do świąt Wielkanocnych (w tym dniu odradzam udział w Gorzkich Żalach, gdyż nie wytrzymacie w kościele 3 h). Przyjdźcie sobie na Gorzkie Żale w niedzielę, kiedy nie ma spotkania ogólnego. Chyba, że ktoś musi.

Inne:

 1. Przypominam o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i comiesięcznej spowiedzi.
 2. Dla osób, które nie zaliczyły różańca – 5 marca godz. ok. 8:30 (I sobota miesiąca)
 3. 4 marzec I piątek miesiąca, spowiedź od 16.00 do 18.30 i Msza św. z Komunią wynagradzającą o godz. 17:00 (przypominam, że nie wpisujemy tej Mszy do indeksu, ale powinniśmy być, „przychodzę bo chcę, a nie muszę”).
  UWAGA! Proponuję przyjść w tym dniu 4.03 (I piątek m-ca) na Drogę Krzyżową o 16:15, następnie się wyspowiadać [rachunek sumienia] i być na Mszy o 17:00.
 4. Komunię św. na rękę przyjmujemy od razu przy księdzu, niewolno nam odejść z Panem Jezusem do ławek
 5. zasmuca mnie frekwencja na spotkaniach z animatorami, pilnować proszę spotkań grupowych (jak ktoś jest chory, nawet przeziębiony, z katarem, bólem gardła proszę nie przychodzić!!!)
 6. niebawem wyślę info o wakacjach organizowanych przez parafię i KSM do Medjugorie termin od 25 czerwca do 2 lipca
 7. za miesiąc młodzież powie nam krótko o swojej działalności, ewentualnie przyjdzie do was na spotkanie grupowe z zaproszeniem do wspólnoty
 8. Zastanawiamy się nad wyborem imienia, spis imion świętych patronów będzie umieszczony na stronie w zakładce bierzmowanie [link]
 9. Uczymy się pacierza [link] w marcu bądź kwietniu będzie zaliczenie pacierza u animatorów
 10. proszę jak najszybciej oddać animatorowi metryki chrztu