Przeskocz do treści

Informacje zamiast spotkania 23 stycznia

Kochani Kandydaci i Rodzice!

2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Po 40 dniach od narodzin Pana Jezus Rodzice, Józef i Maryja przynoszą Dzieciątko Jezus do Świątyni Jerozolimskiej, aby zgodnie ze zwyczajem żydowskim ofiarować pierworodnego syna Ojcu niebieskiemu. Pan Jezus wita się dziś ze swoim ludem, za którego grzechy ofiaruje swoje życie. Pan Jezus jest bowiem Zbawicielem nas wszystkich. Chrześcijanie podczas chrztu św. również otrzymują misję dawania świadectwa o Bogu. Mamy być światłem dla świata i solą dla ziemi. Stąd przynosimy do kościoła świecę, którą otrzymaliśmy na chrzcie św., zapalona świeca – symbol naszej wiary. Musimy gorliwie żyć wiarą, aby zapalać ogień wiary w życiu innych. Msze św. w dniu jutrzejszym o 6.30; 8.00; 10.00; 17.00; i 18.30. Obecność nieobowiązkowa. Nie wpisujemy do indeksu.
Skąd starodawna nazwa Święta? Nasi dziadkowie, a może i rodzice stawiają świecę gromniczną w oknie podczas burz (grom, błyskawica) czy zagrażających żywiołów, aby Matka Boża chroniła domowników i dom, stąd Matki Bożej Gromnicznej.

 1. następne spotkanie 27 lutego w niedzielę (w zależności od sytuacji pandemicznej) godz. 18.00 w górnym kościele, przygotowanie do Wielkiego Postu oraz wystąpienie młodzieży KSM (o naszej działalności, świadectwa i zaproszenie do wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przez samą młodzież). Kilka słów o projekcie KSM Chomiczówka „Wakacje z Bogiem 2022, tym razem do Medjugorje”)
 2. proszę o dostarczenie Metryk Chrztu św. jak najszybciej swoim animatorom
 3. Uczymy się pacierza, który otrzymaliście od swoich animatorów, bez pacierza na pamięć nie dopuszczę nikogo do egzaminu, zaliczenie pacierza w marcu u animatorów [link]
 4. Przypominam o uczestnictwie w każdą niedzielę na Mszy św. (obowiązek chrześcijanina pod karą grzechu ciężkiego) i comiesięcznej spowiedzi (jeśli uczestniczymy w transmisjach TV czy online indeks podpisują rodzice)
 5. Dla osób, które nie zaliczyły różańca – możliwość 5 lutego o godz. ok 8.30 ( w każdą I sobotę miesiąca)
 6. 4 lutego I piątek miesiąca, możliwość spowiedzi od 16.45 do 18.30 i Msza św. z Komunią Wynagradzającą o godz. 17.00 (przypominam, że nie wpisujemy tej Mszy do indeksu, ale powinniśmy Bogu nieustannie dziękować za dar zbawienia)
 7. Inne:
  a) Proszę o pozdrawianie księdza czy siostry „Szczęść Boże” albo „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”
  b) komunię na rękę przyjmujemy od razu przy księdzu, niewolno nam odejść z Panem Jezusem do ławki
  c) proszę pilnować spotkań z animatorami (jak ktoś jest chory, nawet przeziębiony, z katarem, bólem gardła nie przychodzić!!!) Spotkania są stacjonarne i obowiązkowe, chyba że szkoła ma naukę zdalną, wtedy spotkania z animatorami również online
  NA RAZIE SPOTKANIEA ONLINE DO ODWOŁANIA.
  d) do zakrystii się wchodzi, nie trzeba pukać;
  e) młodzież KSM (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) zaprasza na spotkania – w każdy czwartek o 19.00 w Sali Matki Bożej NA RAZIE SPOTKANIA ONLINE DO ODWOŁANIA, kontakt facebook Wiktor Popiel
  f) Zaproszenie dla kandydatów do bierzmowania na spotkanie z młodzieżą KSM PRZY PĄCZKU.
  24 lutego w tłusty czwartek rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele a następnie przejdziemy do sali Matki Bożej. Trzeba zgłosić swoją obecność smsem do ks. Andrzeja „będę na pączku imię i nazwisko” na numer 607821539, najpóźniej do 15 lutego (spotkanie w zależności od sytuacji pandemicznej)
  g) niebawem wyślę info o wakacjach organizowanych przez parafialny KSM i ks. Andrzeja „Wakacje z Bogiem 2022” DO RODZICÓW, tym razem planujemy wyjazd zagraniczny do Medjugorie termin od 25 czerwca do 2 lipca (pod kuratelą Kuratorium Oświaty w Warszawie)

Aby stać się w pełni dojrzałym człowiekiem potrzebujemy łaski sakramentalnej (Spowiedź  św. i Msza św.), która jest jak miłość rodziców, która was kształtuje i pomaga wzrastać w latach i w wierze. Ks. Kardynał Wyszyński, biskup Warszawy, który był tak dobry dla ludzi, że wszyscy nazywali go Ojcem, tak wiele o tym mówił: że rodzina musi być Bogiem silna, że nie można wychować człowieka bez Boga, że nie można być w pełni dojrzałym człowiekiem, mężczyzną czy kobietą bez wiary kościoła i jego sakramentów. (więcej słów bł. Prymasa do młodzieży męskiej i żeńskiej w kwietniu i maju)

Na koniec życzę wam śniegu i odpoczynku podczas ferii zimowych i wszystkim błogosławię: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha świętego. Amen.

Ks. Andrzej, duszpasterz młodzieży