Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2022] Informacje z 15 grudnia 2021

Szczęść Boże.

Bardzo dziękuję za Waszą obecność i postawę 28 listopada na liturgii z obrzędem Przyjęcia kandydatów do bierzmowania. Rodzicom gratuluję wspaniałych dzieci.

Następne nasze spotkanie ogólne 23 stycznia, w niedzielę o godz. 18.00 w kościele górnym z Obrzędem przekazania symbolu wiary (w zależności od sytuacji epidemicznej).

UWAGA, PORZĄDKUJEMY INDEKS!

 1. Proszę o zaznaczenie swoich indeksów, o wypełnienie str. 1 i 2 z podpisami rodziców i katechety.
 2. Proszę samodzielnie wpisywać daty wszystkich wpisów. Powinniśmy mieć już wpisy z Różańca x3 (można przychodzić w I soboty miesiąca ok 8.30 na Różaniec i podpisać indeks), z Rorat x4, z rekolekcji adwentowych x1, z niedzielnych Mszy św. i Świąt nakazanych: Wszystkich Świętych (1 listopada). Jeśli nie uczestniczymy w liturgii w kościele z racji lęku przed zarazą, powinniśmy uczestniczyć w transmisjach online, wtedy rodzic robi wpis do indeksu.
 3. zgłoszenie kandydatury katechecie, bez tego wpisu w indeksie jak i opinii katechety na koniec przygotowania nie będę mógł dopuścić do bierzmowania (koniecznie trzeba uzupełnić stronę 1 i 2 w indeksie i dać do podpisu rodzicom i katechecie i chodzić na religię)
 4.  proszę, aby nie dokonywać wpisów do indeksu ze spotkań grupowych (nie nosimy indeksów na spotkania grupowe, animatorzy mają listę i sprawdzają obecność na swojej liście); w indeksie podpisujemy obecność na spotkaniach ogólnych, indeks przed spotkaniem wrzucacie do koszyków swojej grupy
 5.  macie prawo nie być na 2 spotkaniach ogólnych (usprawiedliwiają u mnie rodzice przez sms) i na 2 spotkaniach grupowych (usprawiedliwiacie sami u animatora)
 6. Proszę pilnować spotkań z animatorami; grudzień online, w styczniu już stacjonarnie (z wyjątkiem, jeśli termin ustalony jest w czasie nauki zdalnej)
 7.  do końca lutego proszę o dostarczenie metryki chrztu do animatorów (jeśli ktoś był chrzczony w parafii tutejszej nie musi, wszyscy ochrzczeni w innych parafiach, proszę o udanie się do kancelarii parafialnej parafii, gdzie byli ochrzczeni po świadectwo chrztu z dopiskiem do bierzmowania (nie mogą być stare świadectwa, które rodzice pobierali przy I Komunii św.)
 8. SPOWIEDŹ: obowiązuje raz w miesiącu (wpis do indeksu),  przypominam, że najlepiej spowiadać się w I piątki miesiąca od 16.45 – 18.30, później uczestniczymy we Mszy św. o godz. 17.00 z Komunią św. wynagradzającą Panu Jezusowi, moje kocham i dziękuję P. Jezusowi (bez wpisu do indeksu). Najbliższy I piątek m-ca 7 stycznia. Jeśli ktoś nie może być w I piątek może wyspowiadać się w innym terminie, albo kiedy ma potrzebę, trzeba jednak pamiętać, aby pilnować comiesięcznej spowiedzi i w każdą niedzielę przyjąć Komunię św.  – tak na całe życie;

Spowiedź podpisujemy w indeksie u spowiednika.

 • NIEDZIELNA EUCHARYSTIA: moi drodzy uczestniczymy w każdą niedzielę oraz Święta nakazane we Mszy św. (wpis do indeksu). Za nami Wszystkich Świętych (1 listopada), przed nami Święta Bożego Narodzenia (25 grudnia) oraz Święto Trzech Króli (6 styczeń). W tych dniach kandydat do bierzmowania jest na Mszy św., jeśli nie w kościele, to ogląda transmisję w telewizji, np. z Watykanu (wpis do indeksu)
 • Przed nami Obrzęd przekazania symbolu wiary (23 stycznia, godz. 18.00). Podobnie przychodzimy o godz. 17.45, zajmujemy zarezerwowane miejsca na środku, chwilę przed przygotuję Was, rozdam obrazki z Credo – wyznanie wiary (uwaga tego dnia zapraszamy rodziców, już możecie zapowiedzieć)
 • Staramy się o piękną liturgię, w  związku z tym każda z grup przygotowuje liturgię na dany miesiąc, tak jak było 28 listopada (czytania – kandydat + rodzic; psalm (kandydat); modlitwa wiernych (kandydat); dary (3 osoby) z komentarzem; teksty przygotowują animatorzy, wy pięknie odczytujecie. W styczniu liturgię przygotowuje grupa ks. Cezarego i s. Zofii
 • Spotkania w grupach z animatorami w grudniu online, w styczniu stacjonarnie; animatorzy wysyłają Wam co miesiąc przypomnienie zarówno SMSem jak i mailem o spotkaniu; obecności na spotkaniu grupowym obowiązkowa
  Pamiętajmy, że czeka nas egzamin ze zdobytej wiedzy oraz zaliczenie pacierza.
  Animatorzy w najbliższym czasie wyślą Wam pacierz do zaliczenia.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia:

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, Wiele Łaski od Dzieciątka Jezus, Zdrowia i wszelkiej pomyślności życzą Wam, Drodzy kandydaci oraz Waszym Rodzicom i rodzeństwu Księża i Siostry, pracujący w naszej parafii oraz animatorzy. Niech Dobry Jezus i Jego Matka wspomoże we wszystkich waszych troskach, napełni Was pokojem i radością i wleje w serca nadzieję.

Z serca błogosławię +
ks. Andrzej Kunicki, duszpasterz młodzieży
wraz z ekipą