Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2021] Informacje z 9 września

Witam Was po wakacjach. Oto kilka bardzo ważnych informacji.

Najbliższe spotkanie dla Wszystkich kandydatów do bierzmowania, odbędzie się 19 września (niedziela) o godz. 16.00 w kościele dolnym – OBECNOŚĆ ARCYOBOWIĄZKOWA!

W programie:
16.00 Msza św.
16.45 spotkanie formacyjne, egzamin

Zrezygnowałem z powakacyjnych spotkań z animatorami. Rozliczę Was, moi mili, sam - wszystkich 19 września po Mszy św. (będą obecni animatorzy.

Na spotkanie należy umieć:
a) pacierz obowiązkowo [link]
b) oraz formuła bierzmowania na pamięć (indeks str. 21) - bez znajomości formuły bierzmowanego, nie dopuszczę Ciebie do sakramentu.

Przypominam:

Biskup Was zapyta: Droga Młodzieży, powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w sakramencie?
Odpowiadacie (i to co na czerwono na pamięć!!!): „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.
Biskup: ………………………………….. (np. Łukaszu, przyjmij znamię daru Ducha Świętego)
Odpowiesz: Amen.
Biskup: Pokój z Tobą.
Odpowiesz: I z duchem Twoim.


c) teczka bierzmowanego (!!!)
d) natomiast pytań egzaminacyjnych nie będzie, spotkań z animatorami również już nie będzie.

Bardzo proszę o przyniesienie na spotkanie 19 września teczek bierzmowanego, o które prosiłem przed wakacjami:

1/ WYBÓR IMIENIA: można wybrać imię z chrztu św., można również pomyśleć o nowym patronie, przeglądając katalog imion chrześcijańskich [link]

2/ WYBÓR ŚWIADKA - Kto może być świadkiem?
a) ukończone 16 lat
b) nie może być rodzic
c) najlepiej rodzice chrzestni
d) musi mieć bierzmowanie, a na uroczystości bierzmowania przyjmie Komunię św. (czyli może przystępować do sakramentów spowiedzi i Komunii św., nie żyje w związku niesakramentalnym)

3/ Po powrocie do szkoły z lockdownu, jeszcze w tym roku szkolnym, koniecznie proszę dać indeks str. 3 katechecie do podpisu (po wakacjach natomiast od pierwszej lekcji postarajcie się o zaświadczenie od katechety, że w nowej szkole chodzisz na religię, w indeksie str. 19 albo na oddzielnej kartce). Nikogo, kto nie chodzi na religię, nie dopuszczę do bierzmowania.

4/ Przypominam o zawartości teczki bierzmowanego, którą każdy odda mi na najbliższym spotkaniu (19 września, niedziela, godz. 16.00 w kościele dolnym)
a) Akt chrztu (jeśli ktoś był chrzczony w naszej parafii, nie trzeba)
b) luźna kartka z informacjami: imię i nazwisko kandydata, data i miejsce urodzenia, data i miejsce chrztu; imię i nazwisko wybranego świadka; oraz wybrane imię do bierzmowania
c) zaświadczenie, że chodzisz na religię od katechety
d) podanie do ks. Biskupa napisane odręcznie [wzór]
e) wypełniony indeks (!!!)
f) składka 70 zł, jeśli nie możesz proszę koniecznie mi o tym powiedz, jeśli możesz ofiarować więcej, mile widziane, na poczet funduszu, powstającego w parafii KSM-u (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży). Prośba o wsparcie od rodziców.

Czego możemy się jeszcze spodziewać po spotkaniu 19 września?

 • 3 października (niedziela) - ostatnie spotkanie z I próbą. Wszyscy uczestniczycie we Mszy św. o godz. 18.00 w górnym kościele i po Mszy pierwsza próba (obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa, świadkowie nie muszą być),
 • 4 października (poniedziałek) - II próba o godz. 19.15 w górnym kościele (również obowiązkowa dla kandydatów) i rodziców biorących aktywny udział w uroczystości - kwiaty dla biskupa, wyrazy wdzięczności, jedno czytanie, chętnych rodziców proszę o zgłoszenie się do mnie (tel. 607821539 już dziś),
 • 5 października (wtorek) od godz. 16.30 w górnym kościele - obowiązkowa spowiedź dla kandydatów do bierzmowania (na II próbie rozdam Wam kartki do spowiedzi, ewentualnie świadków, rodziców),

6 października (w środę) o godz. 18.00 BIERZMOWANIE. Sakramentu udzieli ks. bp Rafał Markowski.

Proszę o przemyślenie i zgłoszenie na najbliższym spotkaniu w niedzielę, 19 września chętnych do aktywnego udziału w liturgii z biskupem:

 • 1 rodzic do I czytania (607821539)
 • 2 rodziców (tatę i mamę) do wręczenia kwiatów biskupowi i poproszenia o sakrament na początku Mszy św. (607821539)
 • 1 kandydat do II czytania
 • 1 kandydat do psalmu
 • 2 kandydatów do odczytania Modlitwy Wiernych
 • 2 kandydatów (dziewczynę i chłopaka) do wręczenia kwiatów biskupowi i podziękowania
 • 5 kandydatów do darów
 • Po jednym kandydacie z każdej grupy do wręczenia kwiatka swojemu animatorowi oraz s. Donacie w ramach podziękowań za przygotowania na koniec Mszy św.

Do zobaczenia w niedzielę, 19 września,

ks. Andrzej Kunicki
duszpasterz kandydatów do bierzmowania, moderator KSM