Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2020] Informacje z 25 września

Wycieczka na pogodę i na niepogodę.

Kochani, pomału się przebudzamy. Młodzież wraz z rodzicami. Nie chcemy inaczej. W Parafii mam odpowiedzialność za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które od czasu II wojny światowej odradza się znów. Powołane zostało wówczas, by bronić polskości. Dziś nie musimy niczego bronić, jedynie być chrześcijanami i obywatelami, tzn. z wiarą angażować się w życie osobiste i społeczne.


Bardzo dziękuję za zainteresowanie, pytania, rozmowy - już widzę, że zaczyna się dziać coś pozytywnego, zwłaszcza w samej młodzieży. Czy obudzimy drzemiącego w nas „olbrzyma”?


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Młodzież u boku Boga. Parafia jest waszym domem i macie prawo wymagać, aby otwierać Wam drzwi.


Nie wiem, jak wyjdzie nasz rajd rowerowy (NIE PIERWSZY I NIE OSTATNI) ks. jedzie, choć może popada, biorę foliowy płaszcz.


Dziś chciałbym powiedzieć o kolejnej inicjatywie.
3 października (sobota) - również ze mną - zapraszam młodzież na Młodzieżowe Laboratorium Wiary do teatru Roma, ul. Nowogrodzka 49 w programie: spektakl o Kardynale Wyszyńskim, później idziemy do McDonalda.


Wyjście 9.15 (zbieramy się jak na rowery przy figurce Jezusa miłosiernego), dojazd tramwajem 35 – centrum i pieszo 7 min.
11.00 spektakl
12.30 McDonald
14.30 powrót na parafię z ks. Andrzejem albo samodzielnie
TRZEBA SIĘ ZDEKLAROWAĆ DO NIEDZIELI 27 PAŹDZIERNIKA, PONIEWAŻ MUSZĘ ZAREZERWOWAĆ BILETY: sms do ks. Andrzeja i zgoda rodzica na maila, kilka złotych na McDonalda i bilety na przejazd.


INNE WAŻNE DATY:
11 października - niedziela, godz. 15.00 – górny kościół (obecność kandydatów obowiązkowa) Msza św. z przedstawicielami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM), którzy przedstawią nam swoją działalność; ORAZ PIERWSZA PRÓBA PRZED BIERZMOWANIEM TYLKO DLA KANDYDATÓW - KAŻDY MUSI POZNAĆ SWOJE MIEJSCE I CEREMONIĘ.
15 października – czwartek, godz. 18.30 – górny kościół, II PRÓBA GENERALNA ZE ŚWIADKAMI ( OBECNOŚĆ KANDYDATÓW I ŚWIADKÓW OBOWIĄZKOWA, JEŚLI ŚWIADEK MIESZKA POZA WARSZAWĄ JEST ZWOLNIONY)
16 października – piątek, godz. 18.30 – spowiedź dla kandydatów (potwierdzenie na kartkach, które rozdam na próbie generalnej)
17 października – sobota (od 17.00 odbiór kartek do bierzmowania w kancelarii)
O 18.00 BIERZMOWANIE.