Przeskocz do treści

[Bierzmowanie 2020] Informacje z 15 czerwca

Zapraszam młodzież na ostatnie w tym roku spotkanie połączone z Eucharystią tylko dla Was. 30 maja pokazaliście jak pięknie potraficie się modlić i pomimo brzydkiej pogody zebraliśmy się w grupie 85 (130) osób; za co jestem Wam i Waszym rodzicom wdzięczny.

MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA POMYŚLNOŚĆ NA EGZAMINACH
20 CZERWCA (sobota) o godz. 18.00
KOŚCIÓŁ DOLNY
(obecność obowiązkowa, niżej tłumaczę dlaczego warto być)
EUCHARYSTIA POŁĄCZONA Z PIEŚNIAMI DZIĘKCZYNIENIA.
PROSILIŚMY O MĄDROŚĆ I DARY DUCHA ŚWIĘTEGO NA EGZAMINACH, A TERAZ PODZIĘKUJEMY.

Dużo się dzieje w waszym życiu, niebawem od 16 do 18 czerwca piszecie swój pierwszy w życiu ważny egzamin. Życzymy pomyślności i zapewniamy o modlitwie za Was. Codziennie również gorąco modlimy się o ustanie epidemii i powrót do normalności. Kiedy się prosi, trzeba również podziękować. Bardzo ważne jest dziękować rodzicom, wychowawcom, opiekunom oraz samemu Bogu.

W miniony czwartek w naszej Parafii, i nie tylko, bo na całym świecie obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną BOŻYM CIAŁEM. Nie uwierzycie, na procesję Bożego Ciała przybyło około 1000 osób. W naszej Parafii odbyły się już pierwsze Komunie święte, około 60-ro dzieci przystąpiło do sakramentu w kilku grupach.

Postanowiłem, nie mobilizować was nazbyt do uczestnictwa w liturgii w kościele, ale zobligowany jestem przypominać, że czas dyspensy od niedzielnej Eucharystii i świąt nakazanych MINĄŁ!!! W Parafii nie ma już limitów osób, obowiązują jedynie maseczki. Zwolnione są jedynie osoby starsze, chore i osoby które odczuwają nieprzejednany niczym lęk przed koronawirusem. Zachęcam do niedzielnej Mszy św. i udziale w nabożeństwach czerwcowych (codziennie ok. 18.35, niedziela o 17.15).

Na najbliższym spotkaniu CHCIAŁBYM ZWERYFIKOWAĆ NASZĄ LISTĘ KANDYDATÓW, zobaczyć ile was właściwie jest. Powtarzam, nawet jeśli gdzieś się zagubiłeś, „gdzieś się dziecko zagubiło”, nie uczęszczałeś na spotkania, masz szansę przystąpić do bierzmowania. TRZEBA PO PROSTU BYĆ NA SPOTKANIU W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ, 20 CZERWCA. Ostatnim razem było 85-ro młodzieży, ufam że teraz - przed wakacjami przyjdziecie wszyscy. Wiele instytucji państwowych, szkolnych zachęca do łagodzenia wymagań, co również i my jako kościół podejmujemy z wiarą w młodego człowieka i odpowiedzialność rodziców.

SPOTKANIE 20 CZERWCA ZATEM BĘDZIE BARDZO WAŻNE, GDYŻ POKAŻE ILU WAS JEST I  UMOŻLIWI KSIĘDZU PODZIAŁ WAS NA GRUPY. PROSZĘ, ABY NIKOGO NIE ZABRAKŁO: tu moja gorąca prośba do rodziców, aby zmobilizować młodzież.

BIERZMOWANIE W KILKU GRUPACH. Logistycznie trudne do przygotowania. UWAGA!!! Z racji ilości młodzieży, a jest Was na liście około 130 przewidujemy podział na dwie, może trzy grupy, w zależności ile osób z tej listy się zgłosi. Trzeba pamiętać, że do kandydatów dołączą świadkowie oraz co najmniej rodzice, w sumie ponad 500 osób. Ponieważ wymagania dopuszczające z racji pandemii będą bardzo zaniżone, prawie do minimum przewiduję liczny udział młodzieży. Każdy bez wyjątku, kto jest zapisany na liście kandydatów i złożył deklarację, przybędzie 20 czerwca i uczęszcza na religię może się starać o bierzmowanie (proszę o docieranie z informacją do kolegów i koleżanek)


OSOBY, KTÓRE NIE PRZYBĘDĄ CZY NIE USPRAWIEDLIWIĄ (SMS DO KSIĘDZA 607821539) NIEOBECNOŚCI W DNIU 20 CZERWCA (SOBOTA) NIE  WEZMĘ POD UWAGĘ PRZY PODZIALE NA GRUPY.

PLAN NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA - 20 CZERWCA  (DOLNY KOŚCIÓŁ)

  1. MSZA ŚWIĘTA  (celebrans: ks. Andrzej Kunicki)
  2. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
  3. krótkie spotkanie poświęcone współczesnej błogosławionej - Klarze Luce Badano (krótki film i kilka słów)

Czego możemy się spodziewać po wakacjach?

1) W PIERWSZYCH TYGODNIACH WRZEŚNIA JEDNO SPOTKANIE Z ANIMATORAMI WERYFIKUJĄCE DOKUMENTY:
- świadectwo chrztu;
- na oddzielnej kartce wypisane: imię i nazwisko kandydata, data i miejsce urodzenia, data i miejsce chrztu, wybrane imię do bierzmowania, imiona i nazwisko wybranego świadka;
- potwierdzenie od katechety, że chodzisz w szkole na religię;
- podanie do ks. Biskupa -  wzór będzie dostępny na stronie;
- indeks;
- zaliczenie pacierza (osoby z wypełnionym indeksem będą zwolnione z pacierza).

(Uwaga: ponieważ ks. Piotr Jarota przeprowadza się do Łowicza, księdza grupę przejmę ja)

2) SPOTKANIE OGÓLNE, 26 WRZEŚNIA (SOBOTA) - ROZPOCZNIEMY MSZĄ ŚW. O G. 18.00 W KOŚCIELE DOLNYM, gdzie podzielę Was na grupy według listy, którą przygotuję na podstawie spotkania z 20 czerwca

3) Próby przed Bierzmowaniem poszczególnych grup

4) Spowiedź święta tylko dla Was i Waszych rodziców

5) BIERZMOWANIE


Spróbujcie na spotkanie 20 czerwca nauczyć się pieśni Jesteśmy piękni…

Do zobaczenia. Z serca Wam błogosławię, „połamania pióra”!!!

ks. Andrzej