Przeskocz do treści

Droga Światła – 7 IV 2024, godz. 20:00

Droga Światła (łac. Via Lucis) to nabożeństwo powstałe we Włoszech w XX wieku. Zostało ono rozpowszechnione z okazji Jubileuszu 2000-lecia. Tak jak jest XIV stacji Drogi krzyżowej, tak w Drodze Światła proponuje się również XIV stacji, ale spotkań wielkanocnych, które oparte są na tekście Pisma Świętego. Rozpoczyna się od Zmartwychwstania Chrystusa, a kończy na Zesłaniu Ducha Świętego.

Nabożeństwo to pozwala odkryć i świętować bogactwo okresu zmartwychwstania. Nasza pobożność wielkopostna jest rozbudowana i bardzo emocjonalna. Istnieje niebezpieczeństwo, że od kiedy zbyt mocno skoncentrujemy się na samym Wielkim Poście, nie odkryjemy tego, co jest istotą chrześcijaństwa - doświadczenie żywego Jezusa Zmartwychwstałego.

Trzeba pamiętać, że Wielkanoc jest najważniejszym wydarzeniem chrześcijańskim, absolutnym centrum naszej wiary. Trzeba więc temu dać wyraz także w naszej pobożności.

Droga Światła ma zatem podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego oraz Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu wiary człowieka i całego Kościoła.

Także w naszej Wspólnocie Parafialnej pragniemy rozwijać i przeżywać to nabożeństwo: serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie oraz rozważaniu czternastu spotkań.


Zdjęcia:

  • Pierwsze nabożeństwo Drogi Światła przy nowych kapliczkach - 16 kwietnia 2023
  • Drugie - // - 21 maja 2023