Przeskocz do treści

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Warszawa, 25 maja 2020

W związku z trwającym wciąż ograniczeniem ilości wiernych w kościele w tym roku (do września na pewno) nie będzie wspólnej Rocznicy I Komunii św. Zachęcam natomiast Rodziców, aby sami zorganizowali taką Uroczystość, przyprowadzając dziecko (w stroju komunijnym) do kościoła, spowiedzi i Komunii św. W dalszym ciągu proszę o katechizację, rozmowy o Panu Bogu i modlitwę w domu.

ks. Jan Szubka - proboszcz


Warszawa, 30 kwietnia 2020

Szanowni Państwo, Kochani Rodzice,

Wobec zaistniałem sytuacji (pandemii), obrazujących przepisów i własnej odpowiedzialności moralnej chcę poinformować, że nie jest możliwe w tym wymiarze, co zwykle przeżywanie Rocznicy I Komunii św. Jest jednak zbyt dużo znaków zapytania, jak będzie wyglądała sytuacja za ponad miesiąc, by dzisiaj definitywnie odpowiedzieć: czy, kiedy i jak zorganizować tę Uroczystość.  Dlatego proszę o cierpliwość i w odpowiednim czasie (gdy zostaną określone na ten czas przepisy, nastąpi bardziej klarowny  obraz sytuacji chorobowej oraz dzieci - czy pójdą do szkoły czy nie -) podamy szczegółowe informacje, co do sposobu, formy i czasu  Rocznicy.

Zachęcam jednak usilnie o wspólna modlitwę, katechezę domowa, rozmowy o Panu Bogu i wierze. W tym roku odpowiedzialność za ten wymiar wychowania dzieci spoczywa na Rodzicach, Dziadkach i Opiekunach bardziej niż kiedykolwiek i dlatego proszę by tej okazji i czasu nie zmarnować.

Ks. Jan Szubka - proboszcz