Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XXVIII niedzielę zwykłą – 14 października 2018

1/ DZIŚ:
w całej Polsce z racji zbliżającej się 40 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na papieża obchodzimy kolejny Dzień Papieski pt. Promieniowanie ojcostwa. Z tej racji podobnie jak w całej Polsce przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży.
Po każdej Mszy św. będzie można (dla chętnych) otrzymać błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. o g. 13.00 spotkanie Braci z KSP Totus Tuus.

Dzisiaj tez na Msze sw. o g. 18.00 zapraszamy Młodzież, która kończy przygotowanie do bierzmowania (I kl. Szkoły średniej). Po Mszy św. spotkanie.

Także po Mszy wieczornej zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie MOST-u. Młodzież szkół średnich i studentów serdecznie zapraszamy.

Natomiast w dolnym kościele odbędzie się koncert choru młodzieżowego ELSNER CORO.

3/ WE CZWARTEK
obchodzimy wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Patrona śluzy zdrowie. Podczas Mszy św. i nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za lekarzy, pielęgniarki i cała Służbę zdrowia.

4/ W PIĄTEK
Obchodzimy wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

5/ INFORMUJEMY, ŻE
na stolikach są do wzięcia karteczki z możliwością wpisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy wypominkowej i Mszy gregoriańskiej. Karteczki oddawać można osobiście Księżom lub Siostrze w zakrystii lub kancelarii. Nie zostawiamy ich na stolikach i parapetach. Nazwiska i imiona na Msze św. (listopadową) tzw. gregoriańską, wypominki roczne i jednorazowe wypisujemy na osobnych karteczkach.

W kiosku parafialnym są nowe numery gazet i czasopism.

Wczoraj dokonalismy poświęcenia nowych witraży w oknach prezbiterium. Zachęcajmy do ich obejrzenia (żeby dobrze zobaczyć, trzeba wejść do prezbiterium).