Przeskocz do treści

Ogłoszenia na XVIII niedzielę zwykłą – 2 sierpnia 2020

1. Przypominamy, że dzisiaj można w kościołach parafialnych otrzymać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Warunkiem jest stan łaski uświecającej, pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona Proboszczów. W naszej modlitwie pamiętajmy zwłaszcza o naszym Księdzu Proboszczu.

3. We czwartek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie 13 rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej Parafii Ks. Prałata Jana Huryna. Modlic się będziemy za Niego podczas nowenny do Miłosierdzia Bożego i Mszy św. o 18.00. Pozostałe Msze św. będą odprawione tak jak w każdy dzień powszedni. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca, pamiętajmy więc w modlitwie o powołanych do służby Bożej i prośmy dobrego Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek - z racji pierwszego piątku miesiąca - zapraszamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Jest to jednocześnie Dzień Imienin S. Donaty, naszej zakrystianki. Msza święta w jej intencji sprawowana będzie o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynają swoją posługę nowi kapłani: Ks. Michał Turkowski i Ks. Konrad Jasiński. Ks. Michał ma 15 lat kapłaństwa, pracuje w Sądzie Metropolitalnym oraz Kurii. Będzie rezydentem i - na ile pozwolą mu inne obowiązki - będzie pomagał w pracy duszpasterskiej. Ks. Konrad jest tegorocznym neoprezbiterem i jest to jego pierwsza parafia w charakterze wikariusza. Bardzo serdecznie witamy obu Kapłanów. Życzymy Im błogosławieństwa Bożego oraz radości z posługi w naszej Parafii. Zapewniamy ich też o naszej modlitwie i życzliwości.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.