Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020

1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa („Boże Ciało”). Po Mszy św. o g. 11:30 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Ołtarze przygotują kolejno:

  • Totus Tuus i Akcja katolicka
  • Grupy Neokatechumenalne
  • Kościół Domowy i Służba Liturgiczna

ZE WZGLĘDÓW EPIDEMIOLOGICZNYCH i PRAWNYCH procesja odbędzie się tylko wokół kościoła. Prosimy jednak tym bardziej o udekorowanie bloków i okien w całej Parafii. Na zakończenie procesji udzielimy z balkonu błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem dla całej Parafii. Zewnętrznym znakiem tej chwili będzie, podobnie jak w Wielkanoc bicie dzwonów. Zachęcamy więc do udziału zarówno we Mszach św. jak i procesji. To nasze świadectwo i wyznanie wiary.

Msze św. w dalszym ciągu odprawiane są zarówno w dolnym jak i górnym kościele.

Eucharystyczna procesja wokół kościoła odbędzie się także po Mszy św. o g. 18:00 (jednak bez stacji przy czterech ołtarzach).
Natomiast we czwartek o g. 17:15 zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i nabożeństwo czerwcowe.

Zainteresowanych informujemy, że wczoraj odbyła się w 3 grupach Uroczystość I Komunii św. Taka uroczystość będzie miała jeszcze miejsce w sobotę 13 i 20 czerwca br. Gdyby natomiast Rodzice jeszcze chcieli ,to I Komunia może się odbyć także w sobotę, 4 lipca. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się (tylko w tym tygodniu) do Katechetów lub kancelarii.

W kiosku można nabyć nowe numery gazet i czasopism.