Przeskocz do treści

Ogłoszenia na IV niedzielę Adwentu – 22 grudnia 2019

1/ DZISIAJ
Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kiosku parafialnym można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Natomiast ministranci rozprowadzają sianko.

2/ JUTRO
Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólna modlitwę o g. 16.00.

3/ WE WTOREK
Wigilia. Tradycyjnie w Polsce obowiązuje post zarówno ilościowy, czyli jeden posiłek do syta, jak i jakościowy - nie spożywa się więc pokarmów mięsnych. Zachęcamy tego dnia przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma św., zwłaszcza fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinnego śpiewania kolęd.

Dziękujemy wszystkim: dzieciom, młodzieży jak i starszym za udział w Roratach i wspólna modlitwę przygotowująca do Bożego Narodzenia. Dziękujemy także zespołom i grupom, które przygotowywały dzieciom poranne śniadania. Przez czas adwentu wydaliśmy ok. 800 śniadań dla dzieci i młodzieży, czyli prawie 2000 kanapek i kilkanaście kilogramów ciasta i owoców. Serdeczne podziękowania dla Panów za wspaniałe kanapki i ciasto.

Grupie Charytatywnej zaś oraz bardzo licznym sponsorom i ofiarodawcom składamy podziękowanie za zorganizowana pomoc dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Przy okazji chcemy powiedzieć, że nasza Parafia prowadzi bardzo skuteczną i aktywna pomoc charytatywną typu: obiady w szkołach , świąteczne paczki, pomoc codzienną, wsparcie ofiar pożaru na ul. Kochanowskiego (nie liczymy składek na misje i misjonarzy). Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców, darczyńców i sponsorów będzie odprawiona podczas Pasterki.

W I i II Dzień Świąt oraz najbliższą niedzielę Msze św. odprawiane będą wg porządku świątecznego. Zapraszamy do licznego udziału w nich. Niech te Święta będą spotkaniem najpierw z Panem Bogiem, a później z najbliższymi.

Kancelaria w wigilię 24 i piątek 27 grudnie nie będzie czynna.

W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.

W zakrystii są do odebrania klucze, które ktoś zgubił kilka dni temu.