Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020

1. DZISIAJ przypada w naszej Parafii odpust ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, ale ze względu na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego liturgicznie świętować będziemy jutro. O g. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla osób chorych, starszych, samotnych itd. połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Natomiast główne uroczystości odpustowe przeżywać będziemy podczas Mszy św. o g. 18.00. Pozostałe Msze św. odprawiane będą jak w dzień powszedni, czyli o 6.30 i 8.00. Nie będzie Mszy św. o g. 19.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 18:00.

2. We WTOREK, 26 maja przypada Dzień Matki. W sposób szczególny pamiętajmy o naszych mamach, aby żywym Pan Bóg błogosławił, a zmarłym dał życie wieczne. Za nasze mamy będziemy tez modlić się podczas Mszy św. i nabożeństwa majowego.

3. We CZWARTEK przypada kolejna rocznica śmierci Kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest to jednocześnie 28 dzień miesiąca i katecheza o Zmarłym Słudze Bożym. Tym razem referat pt. „Ksiądz Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia w czasie uwiezienia w latach 50-tych” wygłosi p. dr Wiesława Dłubak-Bałtycka z Akcji katolickiej. Referat odbędzie się w dolnym kościele bezpośrednio po nabożeństwie majowym. Serdecznie zapraszamy.

4. Za tydzień obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Z tej racji w sobotę po Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się czuwanie przed tą Uroczystością. Liczymy na liczną obecność.

5. W związku z limitem wiernych w kościele od przyszłej niedzieli Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą śpiewane w każdą niedziele i święto o g. 6.30 (przed Mszą św. o g. 7.00), natomiast wypominki będą bezpośrednio po Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu do piątku włącznie będą jeszcze trwały popołudniowe codzienne dyżury księży. W soboty ze względu na śluby, chrzty i I Komunie kościół będzie otwarty, ale nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Program dyżurów na kolejne dni podamy w następną niedzielę.

7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Św., czyli w najbliższą sobotę o g. 18.00 do dolnego kościoła.

8. W kiosku są do nabycia nowe numery gazet i czasopism.