Przeskocz do treści

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową – 28 marca 2021

1/ DZISIAJ:
o godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału w nim. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu uczestniczyli zarówno w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, jak i Gorzkich Żali.

2/ W TYM TYGODNIU:
- kancelaria będzie czynna tylko do środy włącznie.
- w tym tygodniu będziemy SPOWIADAĆ wg następującego porządku: do środy – przed i podczas Mszy Świętych rannych i wieczornych.
- We wtorek spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 20.00.
- W Wielki Piątek od g. 15.00 do 18.00. Przypominamy jednak, że Triduum Paschalne nie jest czasem na spowiedź.
- nie będziemy spowiadać w Wielki Czwartek, ani podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz w Święta.

3/ W WIELKI CZWARTEK:
- kończy się Wielki Post i rozpoczyna Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego
- W naszym kościele główna Msza Św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie we czwartek o g. 19.00. Ze względu na przepisy ograniczające liczbę wiernych w kościołach będzie także Msza św. o g. 17.00. Podczas liturgii będziemy się modlić w intencji kapłanów, kleryków oraz wszystkich grup parafialnych i całej Parafii.
- Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania (czyli Ciemnicy) i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Naszą modlitwą wyraźmy wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił.

4/ W WIELKI PIĄTEK:
- liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Tego dnia obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu zachęcamy również w Wielką Sobotę, aż do wieczornej Liturgii.
- jak latach ubiegłych w Wielki Piątek o g. 15.00 zapraszamy na Liturgię dzieci z rodzicami.
- główna Liturgia Męki Pańskiej sprawowana będzie o g. 19.00.
- w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana w naszym kościele Liturgia Godzin.
- O g. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
- Wszystkich pragnących trwać razem na modlitwie serdecznie zapraszamy. Zachęcamy także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Adoracja trwać będzie od godz. 7.00. do 21.00.

5/ LITURGIA WIGILII ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpocznie się o g. 19.30 od poświęcenia ognia przed kościołem. Msza Św. będzie odprawiona w intencji wszystkich, którzy z racji poświęcenia pokarmów składają ofiary.
Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja i jak w roku ubiegłym z balkonu udzielimy błogosławieństwa całej Wspólnocie parafialnej.
- w tym dniu odbywa się także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego na liturgię przynosimy świece. Jest to najważniejsza liturgia w ciągu roku. Ze względu na ograniczona ilość wiernych, którzy będą mogli przebywać w kościele, plac przed kościołem zostanie nagłośniony i ustawiony duży ekran. Będzie też dużo miejsc siedzących. Można przynieść ze sobą krzesła czy stołki.
- święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie na zewnątrz przed kościołem od godz. 9.00. do 16.00. Tu będzie też można nabyć wodę święconą rozprowadzaną przez naszych ministrantów.

6/ ZA TYDZIEŃ:
w Wielkanoc Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00. rano. Tego dnia wyjątkowo nie będzie procesji. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę i święto zarówno w górnym jak i dolnym kościele.

7/ INFORMUJEMY, ŻE:
- od Świąt Wielkanocnych (aż do 1 października) następuje zmiana godziny w dni powszednie Mszy św. wieczornej. Nie będzie Mszy św. o g. 17.00, będzie natomiast o g. 19.00. Godziny pozostałych Mszy św. pozostają bez zmian.
- W sobotę woluntariusze z naszego Caritasu roznieśli paczki najbiedniejszym mieszkańcom naszej Parafii. Im więc - jak też wszystkim sponsorom i ofiarodawcom - bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.
- Ze względu na pandemię w dalszym ciągu można korzystać z dyspensy od obowiązku Mszy św. Zachęcamy jednak do uczestniczenia w Liturgii za pomocą mediów - telewizji lub internetu. Proponujemy przygotowanie domowego ołtarza, Pisma św., Krzyża i wspólnej modlitwy całej rodziny. Z naszego kościoła transmisja będzie z Liturgii wieczornych. W tym tygodniu przez cały dzień będzie otwarty kościół - zachęcamy do modlitwy indywidualnej.