Przeskocz do treści

Ogłoszenia na V niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca 2021

1/ DZISIAJ:

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu uczestniczyli w rekolekcjach. Ks. Andrzej oraz Siostry z Rabki składają serdeczne podziękowania za bardzo hojnie złożone ofiary.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży jest dla najuboższych. Zachęcamy też do kupowania gazet.

Wszystkim ofiarodawcom za okazane praktyczne miłosierdzie bardzo dziękujemy.

2/ WE WTOREK

Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę o g. 16:00. Natomiast o g. 19:00 zapraszamy na wielkopostną adorację krzyża z rozważaniami i uwielbieniem muzycznym.

3/ WE CZWARTEK

Przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane jak w dzień powszedni. Podczas Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia w poczet członków duchowej adopcji. Dla chętnych odpowiednie foldery znajdują się  na stolikach przy wyjściu z kościoła.

4/ W PIĄTEK:

ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału w niej.

5/ INFORMUJEMY:

wzorem lat ubiegłych Parafia nasza przygotowuje palmy na Niedziele Palmową. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej będą je rozprowadzać na terenie przykościelnym. Dochód z palm przeznaczony będzie na potrzeby parafii

Informujemy także, że w Wielki Czwartek ze względu na przepisy sanitarne i ograniczona ilość wiernych w kościele liturgia będzie sprawowana nie tylko o g. 19:00, ale i o g. 17:00.

W Wielki Piątek natomiast, jak to już było praktykowane w latach ubiegłych o g. 15:00 dla Rodzin z dziećmi oraz główna celebra o g. 19:30.

Wigilia paschalna (najważniejsza Msza w ciągu roku) będzie celebrowana o g. 19:00. Już dzisiaj do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu roku liturgicznego serdecznie zapraszamy.

Miło nam poinformować, że w tym tygodniu rozpoczynamy montaż paneli fotowoltaicznych. Mamy nadzieje, że za kilka tygodni będziemy mogli uruchomić to alternatywne źródło energii.